Trešdienas rīta sveicienā par izcilu darbu ansamblī Lielajai mūzikas balvai nominētās čellistes IIzes Grudules izvēle: Maksa Rihtera (Max Richter) kompozīcija Spring I no cikla The Four Seasons Recomposed, ko atskaņo vijolnieks Fransisko Fuljana (Francisco Fullana) un Birmingemas simfoniskais orķestris.

Ilze Grudule: "Gribētu piedāvāt noklausīties Maksa Rihtera versiju par Vivaldi "Gadalaikiem". Šo opusu, protams, zina daudzi, es pat dažreiz jokoju, ka baroka laikā sarakstīti, šķiet, tikai trīs, četri opusi, kurus tiešām visi zina...

Makss Rihters izveidojis savu skatījumu uz Vivaldi "Gadalaikiem". Gribētu klausīties "Pavasari" no šī cikla. Viņš izmanto tehniku, kas angļu valodā tiek saukta par Recomposed, un tā nosaukts arī Deutsche Grammophone disks.

Kāpēc man šis skaņdarbs šķiet interesants? Dažreiz ir ļoti interesanti apskatīties uz lietām no cita rakursa.

Manuprāt, viņam ir ļoti skaisti izdevies ieviest, ieskandināt šo mums tik ļoti zināmo opusu jaunās skaņās, ielikt jaunā formā. Sadalot šo skaņdarbu nelielos "spēļu klucīšos" un uzbūvējot no jauna, rodas pavisam kaut kas cits, un šis ir tas gadījums.

Man šis opuss saistās arī ar to, ka es to diezgan daudz klausījos, kad veidojām "Māju Mītelim". Tas bija pirms četriem, pieciem gadiem - arī toreiz mēs apvienojām seno mūziku un jaunas kompozīcijas tehnikas."