"Lielās mūzikas balvas 2018" nominante kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" - klavesīniste Gertruda Jerjomenko - trešdienas rīta sveicienam izvēlējusies Paolo Pandolfo spēlēto Improvisando Las Vacas jeb improvizāciju par renesanses laika ostinato basu.

Gertruda Jerjomenko: "Izvēloties skaņdarbu, ko piedāvāt klausītājam rīta stundā, atcerējos vienu no saviem mīļākajiem albumiem, ko ierakstījis itāļu gambists Paolo Pandolfo kopā ar saviem domubiedriem. Šis albums ir "Improvizando", tās ir improvizācijas par renesanses laika populārajiem ostinato basiem.

Manuprāt, šī mūzika skan ļoti svaigi, ļoti mūsdienīgi, tai piemīt īpašs, ritmisks grūvs, un domāju, ka klausītājam šī mūzika varētu radīt patīkamu, nenopietnu rīta noskaņu un labu garastāvokli turpmākajai dienai.

Paolo Pandolfo ir viens no izcilākajiem mūsu laika gambistiem, viņs strādā arī Schola Cantorum. Atceroties viņa koncertu Rīgā, varu teikt, ka tas atstāja milzīgu iespaidu, un tieši pēc viņa koncerta man prātā ienāca doma par to, ka vajadzētu braukt uz Bāzeli, lai mācītos tur seno mūziku.

Tāpēc Paolo Pandolfo, pats to nezinot, ir īpašs cilvēks manā dzīvē..."