Kas notiek ar ērģelēm, ja tās ilgi netiek spēlētas? "Tās atkal sāk ilgoties pēc tā, lai tās spēlētu," sirsnīgi saka Diāna Jaunzeme-Portnaja, kura 13. jūnijā sniegs solokoncertu Latgales vēstniecībā "Gors". "Kaut arī tur ir digitālās ērģeles, un tehniskas problēmas tām nav iespējamas, arī tās gluži vienkārši ir noilgojušās."

Bet kas notiek ar ērģelnieku, kurš kādu laiku netiek pie īstām vēsturiskām ērģelēm? "Varu atklāt to, ka arī mums ir ilgošanās pēc ērģelēm un pēc pieskāriena tām, bet, kamēr ir tāds posms, ka to nav iespējams darīt, tas tiek kompensēts ar mūzikas klausīšanos," stāsta ērģelniece un atklāj, ka viņai, par laimi, mājās ir pašai savs elektriskais instruments: "Tas ir pasens digitālo ērģeļu variants, ko saņēmu dāvanā no sava profesora Tālivalža Dekšņa, un esmu laimīga, ka varu mājās vingrināties, jo vingrināties ir nepieciešams.

Jebkurš mūziķis zina – ja netiek vingrināti pirksti, ausis un ērģelniekiem arī kājas, tehniskā forma var izšļukt; mums kā sportistiem visu laiku sevi vajag uzturēt formā.

Daudziem ērģelniekiem darbavieta ir baznīcās, un tad viņi arī izmanto šo iespēju tikt pie instrumenta."

Vairāk un plašāk šeit!