5. jūlijā Tartu un 7. jūlijā Rēzeknē izskanēs kamerorķestra "Kremerata Baltica", Gidona Krēmera un grieķu izcelsmes flautista un diriģenta Stata Karapana koncertprogramma, kurā iekļauta Antonio Vivaldi, Ludviga van Bēthovena, Sofijas Gubaiduļinas, Gražinas Bacevičas un Franca Šūberta mūzika.

Orķestra direktore Ingrīda Zemzare telefonsarunā atklāj, ka šī ir pirmā "Kremerata Baltica" sadarbība ar jauno mūziķi un diriģentu Stati Karapanu. Runājam arī par programmas izvēli un lielisko "Gora" akustiku...

"Rēzeknes koncertzāles akustika ir brīnišķīga! Iespējams, ka mēs tur arī kaut ko ierakstīsim. Lai gan šoreiz mēs spēlēsim nevis Lielajā zālē, bet Mazajā zālē: tas notiks pirmo reizi.

Laikam tā ir vasaras vidus festivāla ietekme. Redzēsim, kā mums tur ies, bet es domāju, ka tas kamerorķestrim būs ļoti labi. Bet neko sliktu nevaru teikt ne par vienu mūsu jaunās koncertzāles akustiku, mēs esam iemācījušies būt elastīgi. Mēs ļoti labi jūtamies gan Cēsīs, gan Liepājā, gan arī Ventspilī, kur mēs ar lielu prieku dosimies 4. augustā, un,

protams, Dzintari, kas ir kā radīta zāle tieši kamerorķestrim "Kremerata Baltica", un tā ir vēsturiski ļoti mīļa telpa Gidons Krēmers šeit strādājis un spēlējis pirms daudziem, daudziem gadiem. Tā ir dzīva vēsture. Neteikšu, ka tur ir viegli spēlēt, bet no publikas viedokļa tur ļoti labi skan.

Šoreiz Dzintaros būs trīs koncerti, un būs arī trīs pianisti: mūsu mīļais draugs Oli Mustonens, Andrejs Osokins un Reinis Zariņš. Visi ir mūsu fani un sirsnīgi draugi. Protams, būs arī pats Gidons Krēmers. Domāju, ka būs ļoti sirsnīgs un jauks festivāls.

Gaidām ciemos un priecājamies par savu mīļo publiku!"