22. oktobrī pulksten 13 jaunajā Karostas kamerzālē, Pulkveža Brieža ielā 1, klausītāji tiek aicināti uz pirmās sezonas akadēmiskās mūzikas koncertu sēriju "Rudens noSkaņas Karostā" . Kamerzāle ir izveidota agrākā virsnieku dzīvojamā namā ar ekskluzīvi atjaunotu krāšņu interjeru un skanīgu akustiku, kas ļauj koncertu pārvērst par piedzīvojumu.

Sērijas ceturtajā koncertā muzicēs krāšņs trio: Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra viessoliste koloratūrsoprāna lomās GUNTA GELGOTE, Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis flautists ĢIEDRS GELGOTS (Giedrius Gelgotas, Lietuva) un pianiste AIJA KUZMANE.

Šim koncertam mūziķi izvēlējušies latviešu komponistu mūziku, kas rakstīta tieši viņiem. Pavisam svaigs ir Renātes Stivriņas vokālais cikls "Atbalss" ar latviešu dzejnieku vārdiem gan nebēdnīgās, gan ilgu pilnās noskaņās. Īpaša vieta koncertā ir ierādīta komponistes Lauras Dubinas skaņdarbam Grand Palais jeb "Lielā pils", ko Gunta un Giedrjus ar prieku vēlas atskaņot šeit, jo tā autore ir liepājniece. Savukārt Georga Pelēča izvērsts vokālais cikls "Par mīlestību" ar Salamana Augstās dziesmas vārdiem latviešu valodā ir mīlas, ilgošanās un kaisles caurausts.

Gunta Gelgote intervijā Lienei Jakovļevai plašāk stāsta gan par šo gaidāmo koncertu, gan par topošo iestudējumu Paņevēžas muzikālajā teātrī, kur oktobra beigās būs pirmizrāde Broņus Kutavičus operai "Strazds - zaļais putns", un visbeidzot sirsnīgi apsveicam Guntu un pianisti Leldi Tīreli ar iegūto 3. vietu konkursā Duo Lied Vācijas pilsētā Tībingenē!