Lai atskaņotu visu laiku Latvijā mīlētāko komponistu skaņdarbus, 2. septembrī Mežaparka Lielajā estrādē notiks jau Otrais Latvijas mūzikas lielais koncerts, kurā vienosies teju simt pašmāju mūziķu.

Uz skatuves kāps gan aktuālākās pašmāju mūzikas zvaigznes, gan visos laikos populāri skatuves grandi un klasiskās mūzikas profesionāļi: Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Jānis Ivuškāns, Rīgas kamerkoris Ave Sol, Roberts Balanas, Laima Jansone, Sergejs Jēgers, "Instrumenti", Gustavo, Rolands Če, "Singapūras satīns", Sudden Lights, Būū, "Citi zēni", The Sound Poets, "Mazais princis", Aminata, Aija Andrejeva, "Jumprava", "100. debija", Žoržs Siksna un Igo, kuru sniegumu papildinās DJ Monstas radītie mūsdienīgie  ritmi.

Viens no šī koncerta idejas autoriem ir Liepājas Simfoniskā orķestra klarnetists Kārlis Catlaks, kuru uz nelielu sarunu šorīt aicinājusi Inga Žilinska. Kārlis stāsta gan par koncerta ideju, kas tapusi jau pirms vairākiem gadiem, gan par dalībniekiem un programmu, gan arī par norises vietu, kas šogad cita – Mežaparks.

Inga Žilinska: Notikums visai iespaidīgs – vismaz simt mūziķu solāt uz vienas skatuves Mežaparka Lielajā estrādē.

Kārlis Catlaks: Tas būs iespaidīgs pasākums – latviešu populārās mūzikas dziedāšanas svētki.

Pagājušajā gadā Daugavas stadionā tika sarīkots pirmais lielkoncerts. Kā īsti nonācāt līdz idejai, ka šādam koncertam Latvijā jābūt?

Šī ideja radās nu jau pirms kāda laiciņa, kad trijatā ar Lieni Dāvidu un Olafu Saulrietu sēdējām pie pusdienu galda, runājām par dažādām lietām un

lēnām to ideju kā tādu karstu kartupeli viļājot no vienas rokas otrā, beigās nonācām pie secinājuma, ka laikam tomēr Latvijā vajadzētu arī tādu pasākumu kā populārās mūzikas svētki. Radās jautājums – kādiem tiem jābūt? Sapratām, ka tiem jābūt atmiņā paliekošiem un jārada patiešām liela pasākuma iespaids.

Un tā nu izspriedām, ka būtu lieliski, ja būtu simfoniskais orķestris, koris, diriģents, būtu milzīga skatuve ar projekcijām. Tad nu mēs lēnām sākām to ideju attīstīt un nonācām līdz pagājušā gada koncertam. Un gandrīz varētu teikt, ka jau pirms pagājušā gada koncerta sākām plānot arī otro lielo koncertu.

Koncertā piedalīsies varenplaša mākslinieku plejāde. Ko šie mākslinieki atskaņos?

Tikai un vienīgi latviešu mūziku! Zigmars Liepiņš, Imants Kalniņš, Uldis Marhilevičs, Juris Kulakovs, Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns ir tikai daži no komponistiem, kuru skaņdarbi būs iekļauti mūsu programmā.

Pēc kāda principa izraudzījāties konkrēto komponistu darbus?

Šīgada koncerta uzstādījums ir lielās dziesmas: tad nu mēs daudz un dikti diskutējām savā starpā, kas tad ir tās lielās dziesmas un kā mums tās atlasīt, jo daudzas kvalificējas šādai latiņai – mums, latviešiem, ir tik daudz to lielo dziesmu…

Tad nu gan mēs paši šo to izlēmām, gan arī ļāvām mūsu klausītājiem balsot, izvēlēties un piedalīties visā radošajā procesā. Tā nu nonācām pie saraksta, kurā izskanēs aptuveni trīsdesmit dziesmas. 

Pērn koncerts izskanēja Daugavas stadionā, šoreiz par koncertvietu izraudzīta Mežaparka Lielā estrāde. Kālab tā?

Mežaparks, mūsuprāt, ir viena no tradīcijām bagātākajām un skaistākajām vietām, kurā rīkot koncertus. Protams, Mežaparkam nāk līdzi arī Dziesmusvētku aura. Līdz ar to nolēmām, ka tā būtu vienkārši lieliska vieta šādam šādam notikumam.

Vairāk – audioierakstā.