24. aprīlī plkst. 18.00 VEF Kultūras pilī notiks laikmetīgās dejas izrāde "Balsis klusumā. Ieskautie", par kuru plašāk trešdienas rīta telefonintervijā vēsta TS Dance Academy jeb Tāļa Sila Dejas akadēmijas vadītājs un izrādes producents Tālis Sils.

1. daļa. Caur paradoksu, kurā radošā komanda nosaukusi šo laikmetīgā baleta izrādi, iestudējums vēsta par jaunas sievietes pašnoteikšanos personīgā, ģimenes un sabiedriskā līmenī. Vēsturiski nodotās un tradicionālās metodes audzināt jaunu meiteni kā paklausīgu, iztapīgu un ērtu būtni nereti noved pie tā, ka neizveidojas individuāla persona, kas spētu pastāvēt par sevi un savām vajadzībām, bet turpina apmierināt citu vajadzības visās dzīves sfērās. Izrādē simboliski tiek risināts brīdis, kad meitene savā izpratnē top par jaunu sievieti. Nonākot sadursmē ar stereotipu radīto troksni, jaunajai sievietei jāizcīna klusums, lai sadzirdētu savu iekšējo balsi, savu sirds balsi, lai kļūtu par pašpietikamu cilvēku, kurš pats spēj mīlēt sevi.

2. daļa. Cilvēkam atīstoties savā apzinātībā, pieaug arī risināmo sarežģījumu daudzums. Izrādes pirmajā daļā radītā pārliecība par jaunās sievietes individualitāti un pašapziņu ieklausīties sevī otrajā izrādes daļā aizsākusi nākamo ciklu, kur šajā dejas horeogrāfijā veidojam cīņas un bezspēcības tēmu. Jaunā sieviete, ieguvusi savu jūtīgumu un atvērtību, atskārst, ka ir jāizveido aizsadzības mehānismi, citādi apkārtējā pasaule nesaudzīgi vēršas pret viņu, viņas patiesumu, pret viņas vēlmi būt autentiskai būtnei ar autentiskām izvēlēm. Izrādes otrās daļas premise ir - kā saglabāt patiesumu gan pret sevi, gan citiem šajā izlikšanās laikā.

Projekta radošā komanda: horeogrāfija – Milana Komarova, idejas un scenogrāfijas režija – Elizabete Gricmane, motīvi un oriģinālmūzika – Rihards Lībietis, producents – Tālis Sils, dejo TS Dance Academy dejotājas un baleta mākslinieki.