Par Latvijas Radio dalību sarunu festivālā LAMPA sarunājāmies ar Latvijas Radio Multimediju satura galveno redaktori Justīni Savitsku. Viņa pastāstīja, ka šodien jaunieši aicināti LR5 personību vadībā ierakstīt savus pirmos podkāstus, bet raidījuma „Krustpunkts” komanda plkst. 13.00 bā būs gatava diskutēt, cik daudz vai maz ikviens sabiedrības loceklis spēj ietekmēt valstī notiekošos procesus.

Savukārt rīt spilgtajā un pamanāmajā Latvijas Radio brīvā mikrofona teltī „Radiants” viss par un ap nepopulāriem viedokļiem. Radio personības, to skaitā mūsu Orests Silabriedis, kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem apspriedīs nopietnus un pavisam nopietnus viedokļus, kurus radio saņēmuši no klausītājiem.
Aicinām padalīties ar savu viedokli (klasika@latvijasradio.lv) - par mūziku, par akadēmisko vidi, varbūt ir kāds komponists, komponiste, interpreti, kuri nav pamanīti un novērtēti, vai tieši otrādi - pārvērtēti. Varbūt klausāties mūziku kādā īpašā veidā, varbūt jums ir kāds nepopulārs viedoklis par notiekošo kultūrpolitikā, kultūras vidē. Un tie būs anonīmi, neteiksim, kas to sūtījis. ("Nepopulāri viedokļi" ir apgalvojumi, pārliecības, darbības, kuras kādam varētu šķist nepieņemamas, apšaubāmas, nesaprotamas, dīvainas. Vai varbūt ir tādas, kuras varētu domāt ne tikai es, bet tādas lietas parasti nesaka vai skaitās nepopulāri.)

Justīne Savitska sola, ka vēlāk Latvijas Radio kontos tiks ievietota arī šo apjomīgo diskusiju esence.

Latvijas Radio dalība festivālā "Lampa"

9. jūnijā 15:00-21:00, 10. jūnijā 13:00-19:00
Brīvā mikrofona telts "Radiants"

9. jūnijā 18:00-19:30
Zinātnes kafejnīca "Skaņa ir ierocis: diskusija par mūziku un propagandu" + mūzikāla performance

10. jūnijā 12:00-13:00
Zinātnes kafejnīca "Cik dārgi būt zinātniekam?"

10. jūnijā 14:00-15:00
Zinātnes kafejnīca "Vai īsta zinātne ir nacionāla?"


10. jūnijā 16:00-17:00
Zinātnes kafejnīca "Kapiņu stāsti"

10. jūnijā 18:30-19:30
Zinātnes kafejnīca "Mākslīgais intelekts — cilvēka labākais draugs vai lielākais drauds?" #DigitālāsBrokastis