Operas dienas Jēkabpilī ir tradīcija, kas šogad no 18. līdz 21. jūlijam tiek organizēta nu jau astoto reizi. 

“Uz Operas dienām mīļi tiek aicināti ne tikai jēkabpilieši un ne tikai reģiona iedzīvotāji, bet arī mūziku un operu un klasiskās vērtības mīlošie cilvēki no visas Latvijas. Un mēs arī savās Operas dienās redzam, ka šis apmeklētāju skaits patiešām ir ne tikai no mūsu reģiona, bet arī no citām pilsētām Latvijā,” uz pasākumu aicina Jēkabpils Kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele, neslēpdama šo tradīciju pilsētā iedibināt palīdzēja producents Spartaks Leimanis. “Liktenis mūs saveda kopā, kad

pirms daudziem gadiem bija doma tāda, ka arī reģionos būtu ļoti svarīgi nodarboties ne tikai ar izklaides mākslu, bet sniegt iedzīvotājiem šo profesionālās mākslas pieejamību. Mums to bija iespējams izdarīt, jo mums ir brīnišķīga Krustpils brīvdabas estrāde, un tad dzima doma par to, ka tie varētu būt ne tikai koncerti, kas notiek telpās vai dievnamos.”

18. jūlijā  Jēkabpilī Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notiks sakrālās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie talanti. Programmā vokālā kamermūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaistākās operas ārijas. Koncertā muzicēs Edgars Auniņš (tenors), Diāna Krēgere (soprāns), koncertmeistare – Zane Volberga.

19. jūlijā Jēkabpils Tautas namā notiks īpaši veidots koncerts “Opera, operete un kino mūzika”, kurā  uzstāsies soprāns Anta Jankovska ( Itālija), baritons Nauris Indzeris (Latvija) un pavadošā grupa “Mecco - Opera”. Mūziku un vokālo dziedājumu papildinās īpašas  projekcijas.

Operas svētku kulminācijas dienā 20.jūlijā Krustpils brīvdabas estrādē notiks Zigmara Liepiņa operas izrāde “Parīzes Dievmātes katedrāle”, kuru iestudējis Klaipēdas Valsts muzikālais teātris.

“Mūsu viesi būs Klaipēdas Valsts muzikālais teātris. Manuprāt, par šo operu daudz nav jāstāsta, bet jādodas un jāpiedzīvo šis pārsteidzošais īstais un patiesais mīlas stāsts starp Esmeraldu un Kvazimodo. Piedalās vairāk kā simts mākslinieku no Klaipēdas Valsts muzikālā teātra, koris, operas solisti, baleta trupa, orķestris. Izrāde ir iestudēta 2012. gadā, un viņa ir ļoti, ļoti joprojām ejoša, skatītāju mīlēta. Un arī mums, skatoties šo izrādi, uzrunāja ne tikai Zigmara Liepiņa mūzika, ne tikai Kaspara Dimitera librets, bet arī tas, kādā veidā šis inscenējums ir veidots. Tas ir ārkārtīgi glezniecisks, acij tīkams, emocionāli uzrunājošs,” stāsta Inta Ūbele, vēlreiz atgādinādama ka pasākums notiek brīvā dabā. “Jāsaka, ka vienmēr šīs te brīvdabas izrādes ir saistītas ar nelielu risku. Mūsu sabiedrotais vienmēr ir laiks un debesis. Līdz šim tas mums ir bijis ļoti labvēlīgs. Ceram, ka tāds būs arī šoreiz.”