18. maijā, kad daudzviet Latvijā atzīmēs Muzeju nakti, Rīgā, Jaunajā Teikā, visas dienas garumā (turpinoties arī naktī) notiks pirmais ģimeņu folkfestivāls "Taka". Teritorijā būs izvietotas sešas aktivitāšu teltis, kurās varēs izmēģināt gan kāzu un krustabu rituālus, gan iegūt praktiskus padomus un dziesmas Jāņu svinēšanai, iemācīties dančus, izmēģināt kādu mūzikas instrumentu, kā arī piedalīties prāta spēļu turnīrā.

Lai uzzinātu vairāk, rīta sarunas laikā sazinājāmies ar festivāla rīkotāju, ģimeņu folkloras studijas „Garataka” vadītāju Asnati Rancāni.

"Mēs ar "Garataku" darbojamies nu jau gadus divpadsmit kā tāda ģimeņu studija, savā ziņā slēgta kopiena, kurā mēs izzinām gan folkloru, gan mācāmies dziedāt, dejot, uzstājamies, izzinām dažādas tradīcijas un to darām kopā ar ģimenēm," viņa stāsta.

"Mums kaut kā tas sanāk tik organiski un forši, ka ik pa laikam kāds izrāda interesi pievienoties, paskatīties, kā tas ir – būt "Garatakā". Tā radās doma caur šo festivālu lielformātā parādīt, kāda ir dzīve folklorā kopā ar ģimeni. Tā ka tas sākās "Garatakā", "Garatakas" ikdienas dzīvē." 

Ierasti folkloras norises saistās ar dabu, bet šis festivāls notiks pilsētas vidū – Jaunajā Teikā. "Folklorai ir ļoti liela loma arī pilsētvidē – mums taču ir šī brīnišķīgā infrastruktūra, šeit dzīvo ģimenes, mēs varam visi sanākt kopā un tīri labi folkloru baudīt, apgūt un izzināt arī pilsētā," teic Asnate Rancāne.