Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra  fonds ir izveidojis savu Izcilības balvu orķestra mūziķiem, kuru pasniegs sezonas noslēguma koncertā 2024. gada maijā. Fonda valdes loceklis Jānis Jenzis telefonsarunā stāsta, ka, apkopojot klausītāju balsojumu un žūrijas spriedumu, tā tiks piešķirta vienam no LNSO orķestra māksliniekiem. Balvas apmērs ir 5000 eiro, kuru sarūpējuši fonda atbalstītāji. Žūrijā būs fonda dibinātāji Gunda Vaivode, Andris Poga, Ints Dālderis, Arturs Maskats un Līga Līce, kā arī fonda valdes locekļi Jānis Jenzis un Inese Stankeviča.

Jānis Jenzis: “Mūsu orķestra dalībnieki ir kas vairāk nekā mūziķi - viņi ir muzikālā ceļojuma sirdsdarbība. Katrā koncertā viņi iegulda emocijas, prasmes, smagu darbu un dvēseli, lai radītu neaizmirstamu pieredzi klausītājiem. Ar katru uzstāšanos viņi iejūtas jaunās lomās, piedāvājot mums daļu sevis, atklājot arvien jaunas kultūras šķautnes. Viņiem tas nav tikai darbs, tas ir dzīvesveids - dziļa pašaizliedzība, kas ir pelnījusi atzinību.”

Vienlaikus LNSO fonds turpina nesen sākto sadarbību ar sabiedriskā labuma organizāciju „Hospiss LV”. Arī turpmāk Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt koncerta ģenerālmēģinājumus, bet, rūpējoties par aizvien izsmalcinātāku orķestra skanējumu, turpināsies darbs pie jaunu instrumentu iegādes. Pašlaik tiek meklēts nepieciešamais finansējums divām arfām.

LNSO fonda centienus aicināti atbalstīt arī citi ziedotāji.