Sazvanāmies ar džeza kvarteta "Third Stream Quartet" klarnetistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras vadītāju Indriķi Veitneru, kurš stāsta par šovakar Kalnciema kvartālā gaidāmo džeza vakaru. 

Turpinot vasaru pavadīt ārā, šovakar, 27. jūnijā, Kalnciema kvartāla rūtotajā laukumā notiks šīs vasaras pirmais džeza vakars. Ielūgti visi vinila un improvizācijas mūzikas melomāni – uz skatuves atgriezīsies DJ Mareks Ameriks, kurš spēlēs pasaules labākās mūzikas izlasi uz vinila platēm, turpinājumā iepazīsimies ar jaunajiem džezistiem un viņu saspēli, bet kulminācijā piedzīvosim džeza kvarteta "Third Stream Quartet" iznācienu.

"Pagājušogad mani uzrunāja Mareks Ameriks ar ideju, ka vajadzētu veidot jaunu grupas sastāvu, jo viņš gribētu ierakstīt ar mums plati. Tā arī šis sastāvs izveidojās. Viņam bija tikai divi nosacījumi: pirmais – nekādu bungu, un otrais – ka viņš [šajā sastāvā] gribētu kādu cilvēku, kurš būtu no ārvalstīm. Rezultātā izveidojās ļoti brīnišķīgs kvartets, ar kuru martā ierakstījām pirmo plati, kas rudenī būs pieejama," raidījumā stāsta Indriķis Veitners.

"Third Stream Quartet" jeb "TSQ" ir nesen dibināts džeza kvartets, kura sastāvā muzicē Ēriks Miezis (vibrofons), Andris Grunte (kontrabass), Pranas Kentra no Lietuvas (ģitāra) un Indriķis Veitners (klarnete). Ansambļa fokuss ir cool jazz/third stream stilistika, tādēļ sastāvā apzināti nav sitaminstrumentu, lai panāktu izteiktāku kameransambļa skanējumu. "Third stream" ir apzīmējums džeza un klasiskās mūzikas saplūsmei. Ļoti raksturīgi "third stream" paraugi ir ansamblis "Modern Jazz Quartet", kā arī M. Deivisa un G .Evansa plates "Miles Ahead", "Porgy and Bess" un "Sketches of Spain". Programmā gaidāma I. Veitnera un Ē. Mieža komponēti skaņdarbi, kā arī džeza tēmu aranžējumi.

Jaunos džezistus šajā vakarā pārstāvēs Emīla Knubja kvartets. Sastāvā: Emīls Knubis (saksofons), Gustavs Vilsons (bass), Oskars Nejs (bungas), Eduards Bariss (ģitāra). Programmā džeza standarti un oriģinālaranžijas.

DJ Mareks Ameriks ir mūziķis, vinila plašu entuziasts un džeza izdevniecības "Jersika Records" dibinātājs. Šajā vakarā Mareks Ameriks piedāvās plašu spektru pasaules labākās mūzikas izlasi, spēlējot uz vinila platēm.