26. maijā Cēsu pils parka estrādē notiks 11. Latvijas zēnu koru salidojums, pulcinot pusotru tūkstoti puiku no 45 Latvijas zēnu koriem. Plkst.17.30 Koncertā “Puikas! Dziedāsim!” piedalīsies Zemessardzes orķestris un tā instrumentalā grupa, Renārs Kaupers, jaunie solisti Kate Kokamegi, Eduards Rediko, Patriks Jānis Tabaks un Emīls Pohorželskis, kā arī komponists Uldis Marhilevičs. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents ir Gints Ceplenieks, goda virsiriģenti - Jānis Erenštreits un Arvīds Platpers.

Viskuplākais koris šogad no Rīgas 6. vidusskolas ar 120 dalībniekiem, bet vistālāko ceļu uz Cēsīm mēro MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris un tā diriģente Ilze Balode.

Telefonintervijā uzzinām, ka Ilzei Balodei šis ir jau trešais zēnu koru salidojums, kurp viņa šoreiz dodas ar trim desmitiem jauno dziedātāju un ir pārliecināta, kā šī diena visiem dalībniekiem būs lielisks piedzīvojums. Kā virsdiriģentei būs jādiriģē Imanta Kalniņa dziesma "Zilais putniņš" un tas būs jauks sveiciens komponistam dzimšanas dienā.

Visi kori, gatavojoties šim salidojumam, piedalījās konkursā, kura uzvarētājs “Labākais zēnu koris” tiks nosaukts koncerta laikā. Salidojuma laikā Cēsīs zēni sacentīsies spēlē “Uzmini Cēsis”, ko sagatavojuši Cēsu jaunieši, notiks arī dalībnieku gājiens un svētku koncerts Cēsu pils parka estrādē.