19. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē skanēs koncerts "Simfoniskais hits ar Goran Gora. Haidns un simfonijas dzimšana", kurā solists būs trompetists Jenss Emīls Holms, bet ​pie diriģenta pults stāsies Jānis Stafeckis.

Multimediālo koncertu cikls jauniešiem un akadēmiskās mūzikas entuziastiem "Simfoniskais hits ar Goran Gora" uz Lielās ģildes skatuves atgriežas jau ar 10. sezonu, un arī šoreiz sagatavotas četras aizraujošas un izglītojošas koncertprogrammas, kas vēstīs par mūzikas vēstures spilgtākajām personībām un notikumiem. 

Viss sāksies ar stāstu par simfoniju – akadēmiskās mūzikas žanru-stūrakmeni, kura tapšana nav iedomājama bez Jozefa Haidna, viena no klasicisma perioda ievērojamākajiem skaņražiem. Haidns nereti tiek dēvēts par simfonijas “tēvu”, un viņa komponēto simfoniju skaits mērāms trīsciparu skaitlī. Tomēr ne par skaitļiem ir runa, bet gan par stingrajiem pamatiem, no kā izaug grandiozākā simfoniskā orķestra izpausme vairāku gadsimtu garumā, kuru vēlāk kopj un attīsta arī citi skaņraži.

Programmā izskanēs Jozefa Haidna divi opusi: Koncerts trompetei un orķestrim Mibemolmažorā un 101. simfonija.

Sarunā ar Jāni Stafecki - par koncertcikla augļiem, kuri nu jau jūtami, par Jozefa Haidna pulksteņa nosvērtajiem tikšķiem un viņa mūzikā paslēptajiem pārsteigumiem, par reto satikšanos ar Trompetes koncertu un turpmākajām izzinošajām koncertprogrammām.