Dienu pirms Lieldienām, 30. martā, senās mūzikas apvienība “Schola Cantorum Riga” un saksofonists Dāvis Jurka Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” klausītājiem veltīs Lieldienu ieskaņai veltītu programmu, kurā tiks savīti gregoriskie korāļi ar mūsdienīgām džeza improvizācijām. 

"Tā ir tā nāves un dzīvības mistērija, ko mēs izdziedāsim – caur nāvi ejot uz augšāmcelšanos," stāsta “Schola Cantorum Riga” mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis

"Sestdienas vakars arī senā tradīcijā ir tas krustpunkts, kurā vēl valda Kristus nāves un kapa miera noskaņas, un tad pēkšņi šis spilgtais pasludinājums – viņš ir augšāmcēlies!

Programma ir veidota pēc šāda kontrasta principa – no nāves uz augšāmcelšanos, un arī visi dziedājumi un saksofona improvizācijas un starpspēles – tas viss savīsies kopā tādā piedzīvojumā, kas, ja tā var teikt, klausītāju paņems aiz rokas un izvadīs cauri tumsai un gaismu, cauri Kristus nāvei, kapa mieram un viņa augšāmcelšanās svinēšanu."

Šī “Schola Cantorum Riga” ar Dāvi Jurku būs jau otrā kopīgi veidotā programma, atklāj Guntars Prānis.

"Esmu ārkārtīgi gandarīts par to, kā saksofons, simbolizējot cilvēka dvēseli, konkrētā cilvēka pārdzīvojumus, emocijas, kā tas viss sakļaujas kopā, ja tā var teikt, sākot ar objektīvo senvēsturi un apceri, kas tajā ir, un saksofons kā mūsdienu cilvēka balss tajā. Mūsdienu cilvēks, kurš sevi ne tikai meklē, bet arī atrod šajā mistērijas stāstā."