21. jūnijā kultūrvietā "Ola Foundation" jaunu programmu Alfrēda Šnitkes jubilejas zīmē piedāvās Rīgā dzimušais pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un viņa kamerorķestris "Kremerata Baltica". Lai plašāk uzzinātu par šo nozīmīgo kultūrnotikumu, Inta Pīrāga telefonsarunā iztaujā "Kremerata Baltica" vijolnieci, vairāku Latvijas un starptautisku konkursu laureāti Madaru Pētersoni.

Intervijā ar Madaru Pētersoni noskaidrojam, vai kamerorķestrim "Kremerata Baltica" šī ir pirmā viesošanās kultūrvietā "Ola Fondation", kā arī to, vai un kā atšķiras pieeja programmas izveidei, ja tā jāatskaņo jaunā, vēl neapgūtā vietā, vai arī pazīstamās koncerta norises telpās.

Tāpat Madara tuvāk vēsta par programmas izvēli, kuras epicentrā būs komponisti-emigranti, kā arī Alfrēda Šnitkes jubileja.

Pārspriežam arī mūziķu praksi saspēlēties mazākos ansambļos – sākot ar duetiem, bet sarunas noslēgumā runājam par Kremeratas vasaru un piedalīšanos festivālos. Madara aicina visus uz Lietuvu!

Gidona Krēmera vārds komentārus neprasa: viņš ir viens no slavenākajiem vijolniekiem un diriģentiem pasaulē, "Grammy" balvu ieguvušā paša izveidotā kamerorķestra "Kremerata Baltica" dibinātājs (1997) un vadītājs. Orķestris ir viens no Eiropas izcilākajem starptautiskajiem ansambļiem, ierakstījis vairāk nekā 120 albumu, no kuriem daudzi saņēmuši prestižas starptautiskas balvas.

Paša Krēmera apbalvojumu sarakstā ir Ernsta fon Sīmensa mūzikas balva, Bundesverdienstkreuz, UNESCO balva un Artura Rubinšteina balva "Una Vita Nella Musica". 2016. gadā Gidons Krēmers saņēma "Praemium Imperiale" balvu, kas tiek uzskatīta par Nobela prēmiju mūzikā.

Gidons Krēmers savu orķestri "Kremerata Baltica" raksturo šādi: "Atvērts, paškritisks, mana muzikālā gara turpinājums. Tā priekšnesumiem vienmēr ir jārada spontānas muzicēšanas sajūta, kas koncertu padara dramatisku, juteklisku, kā radošā procesa turpinājumu."

"Kremerata Baltica" koncertējis vairāk nekā 50 valstīs, 600 pilsētās un sniedzis vairāk nekā tūkstoš koncertu visā pasaulē.

""Kremerata Baltica" spēlē tā, it kā katra nots būtu cilvēka dzīve," uzskata britu mūzikas žurnālists un klasiskās mūzikas bloga "Slipped Disc" autors Normans Lebrehts (Norman Lebrecht).