Svētdien, 6. novembrī, plkst. 16.00 mūzikas un drāmas telpā "OratoriO" izskanēs Franča Šūberta dziesmu cikls ar Vilhelma Millera dzeju Winterreise ("Ziemas ceļojums"), kuru atskaņos Latvijas Nacionālās operas solists, baritons Rihards Millers un operas solistu koncertmeistare Ērika Millere. Koncertu vadīs Orests Silabriedis.

Sarunā ar Ēriku Milleri uzzinām, ka iecere par "Ziemas ceļojuma" iestudēšanu radusies pirms sešiem gadiem, kad LNO Beletāžas zālē abu mūziķu priekšnesumā izskanēja Roberta Šūmaņa vokālais cikls "Dzejnieka mīla", bet pirms gada Latvijas Radio 1. studijā ieskaņota "Ziemas ceļojuma" noslēdzošā dziesma "Leijerkastinieks". Par cikla uzbūvi un to, kā izskatās pianistes nošu lapas, ko prasa no dziedoņa šāds 24 dziesmu virknējums un vai tajā paustās izjūtas un pārdzīvojumi ir šodienas cilvēkam izprotami.

Ērika Millere: "Šūberta mūzika un Vilhelma Millera dzeja ļoti kāpināta, sāpes un smeldzi pauž dubultspēcīgi.

Mūsdienu cilvēkam ikdienā ļoti bieži nav vaļas vienkārši ļauties kaut kam tādam, jo ir nemitīgs skrējiens un arī laiks vienkārši lido. Mēs arī izvēlamies neiegrimt, neiedziļināties, bet emocijas aizēnot ar darbiem vai kādām citām lietām, lai šīm emocijām neļautos un neanalizētu tās.

19. gadsimtā, kad nebija digitālās vides un arī laika izjūta bija cita, cilvēki acumirkli tvēra daudz jūtīgāk un nebaidījās no emocijām ar lielu amplitūdu. Mēs aicinām mūsu koncertā apstāties  domu skrējienā, lidojumā un darbos, pabūt ar šīm emocijām un izbaudīt tās, jo sāpēs un smeldzē ir arī kaut kas ļoti, ļoti skaists."