30. aprīlī, Starptautiskajā Džeza dienā, Latgales vēstniecībā GORS tiks atklāts koncertu un meistarklašu cikls “Atmosfēras”, kura mākslinieciskais vadītājs un iedvesmotājs ir komponists, pianists un džeza mūziķis Edgars Cīrulis, kurš intervijā stāsta par cikla ieceri un mākslinieku izvēli.
 
Par atklāšanas koncerta mākslinieku ir izraudzīts vācu pianists Pablo Helds, 20. augustā uzstāsies Amsterdamā dzīvojošā latviešu dziedātāja un mūzikas autore Līva Dumpe, 10. septembrī - amerikāņu dziedātājs, komponists un ģitārists Sems Emidons, bet ziemai veltītajā koncertā uz GORS skatuves uzstāsies meksikāņu vokāliste, komponiste, dzejniece Fuensanta Mendesa. 
 
Katrs no māksliniekiem sniegs meistarklasi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņiem un interesentiem, kas tiks tiešraidīts arī Latgales vēstniecības GORS Facebook lapā. Pirmā koncerta mākslinieka Pablo Helda meistarklase norisināsies  30. aprīlī plkst. 13.00, Latgales vēstniecībā GORS.
 
Edgars Cīrulis: “Šis koncertu cikls klausītājiem neteiks priekšā, ko būtu jādomā. Mūzika telpu nodalīs no tā, kas notiek apkārt, radīs drošu vidi, kad var aizvērt acis un justies pilnībā klātesošs, aicināts, iekļauts, ieintriģēts. Šī cikla mērķis ir vide, kur klausītāja klātesamība veido mijiedarbību ar telpu, atmosfēru, mūziķi un citiem klausītājiem.”