"Balss saišu gļotādai jābūt mitrai un slidenai, lai veidotos optimāla vibrācija. Mitrs gaiss to sekmē," uzskata otolaringologs, dziedātājs, "Gada balvas medicīnā 2022" saņēmējs kategorijā "Gada ārsts speciālists" Dins Sumerags. Vai tā tiešām ir? Par to savā 37. dzimšanas dienā aicina pārliecināties jauniešu koris "Balsis", kas 7. aprīlī plkst. 20.00 aicina uz koncertu RTU Ķīpsalas peldbaseinā!

"Baseina mitrais gaiss – izcili apstākļi dziedāšanai; peldēšana – fizisks un veselīgs tonuss ķermenim un elpošanai; dziedāšana – psihofizisks process, kas veido fizisku un emocionālu harmoniju.

Šis būs muzikāls eksperiments kormūzikai nepierastā vidē ar daudziem pārsteiguma elementiem, kas vai nu apliecinās, vai noliegs silta un mitra gaisa labvēlīgo ietekmi uz cilvēka balsi," teic ilggadējais "Balsu" vadītājs Ints Teterovskis, ar kuru trešdienas rītā sazināsimies telefonintervijā.

Neparastajā koncertā skanēs 2024. gada spilgtāko programmu "uvertīra": "Amandas ūtopija", "Saules Grieze", "Ventas BALSIS", "Upītes uobeļduorzs", "citāDs citāTs 2", "Klusuma aug(ļ)i 2", Japānas un ASV tūres spilgtākie akcenti, kur dažādībā izpaudīsies kora skanējuma iespējas.

Dziedās jauniešu koris "Balsis", solisti, būs SUP dēļi un laiviņas, dejotājas no Sinhronās peldēšanas skolas, zīmju valodā tulkos Elza Veismane, gaismos Ivars Vācers, diriģēs Ints Teterovskis, komentēs Anatolijs Kreipāns.

Koncerta vizuālajā tēlā izmantotās fotogrāfijas autors ir Mārtiņš Plūme. 

NB! Gaisa temperatūra Ķīpsalas peldbaseinā +26°C.