Dziedātājam Armandam Siliņam-Bergmanim augusta sākums ir radošiem notikumiem pilns. 3. augustā kopā ar izcilu solistu komandu, VAK "Latvija" un LNSO diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā viņš piedalās Riharda Vāgnera operas "Dievu mijkrēslis" koncertatskaņojumā koncertzālē "Cēsis" , atveidojot Alberiha lomu. Svētdien kopā ar pianistu Ēvaldu Lazareviču un komponistu Platonu Buravicki viņš aicina doties pārgājienā uz vokālās kamermūzikas koncertu "Dzīves iespējas" Dvēseļu kalnos smilts karjerā “Lilaste”. Kamermūzikas festivālā “Satikšanās Saulkrastos” izskanēs Platona Buravicka vokālais cikls “Dzīves iespējas” un Andra Dzenīša “Vīriešu dziesmas”. Savukārt nākamdēļ jau vienpadsmito reizi Aknīstē mūziķus un klausītājus meža atmosfērā pulcinās alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", kuram iezīmīga ir programmas neatklāšana pirms norises sākuma. 

Par gaidāmajiem koncertiem un ļaušanos nezināmajam "Sansusī" Armandu izvaicā Dāvis Eņģelis.

Armands Siliņš-Bergmanis: Pat tajā reizē, kad sākām runāt par to, ka varbūt jāsāk atklāt programmu, mēs sastapāmies ar sava veida pretestību no ikgadējiem apmeklētājiem, kuri teica „nē, tā nedrīkst” (smejas). Protams, ka

šogad dažādu iemeslu dēļ kā īlens no maisa ir izspraukušies divi notikumi: mūzikas teātra izrāde "Velni" un otrs lielais projekts – "Loks", kuru sarakstīja četri Eiropas komponisti speciāli četriem festivāliem.

Tas ir skaņdarbs četriem dažādiem kvartetiem, un katrā festivālā tika domāts par citas instrumentācijas kvartetu, kuri beigās savienosies vienā sešpadsmit balsu orķestrī Toma Harjo veidotā filmā. Skaņdarbs ir uzrakstīts tā, ka varētu tto atskaņot četros dažādos veidos, četros dažādos kvartetos, bet arī 16 balsīgais orķestris ir viens no atskaņojuma veidiem. Mēs to esam nolēmuši apvienot Toma Harjo filmā. Viņš devās uz visiem festivāliem un filmēja, un rezultāts būs skatāms novembra sākumā.

Katrā festivālā skaņdarbs tika atskaņots atšķirīgi. Silence festivālā mēģināja iekštelpās radīt atmosfērisko daļu ar gaismām un scenogrāfiskiem elementiem. Vācijā bija eksperimentāls mūziķu izvietojums, bet "Sansusī" nāk klajā ar savu versiju, būsim mežā, un mums klāt nāks scenogrāfe Pamela Butāne, kas mēģinās ietērpt mūziķus un iekārtot apkārtējo vidi. "Sansusī" dzirdēsim ceturto, noslēdzošo kvartetu koklei, flīgelhornam, balsij un akordeonam.