Inese Galante ir cilvēks, kurš allaž ar savu teikto un dziedāto domu nes cilvēkiem gaismu. Kā šobrīd, kad gaisma mums vairāk nāk no saules un pavasara, nevis no domām, klājas pašai dziedātājai? “Esmu dzīva un vesela. Ceru, ka arī visi pārējie, kas mūs klausās, ir optimistiski noskaņoti, ka tas drīz beigsies,” intervijā Lienei Jakovļevai pauž māksliniece.

Jau kādu laiciņu esam pamanījuši, ka Inese Galante atsaukusies medicīnas darbinieka, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītāja Rafaela Ciekura aicinājumam – dziedāt un aicināt arī savus kolēģus muzicēt, tādā veidā atbalstot gan mediķus, gan visus pārējos. Kā īsti sākās šī akcija ar tēmturi #VivaLatvija, un kā šobrīd tai klājas?

“Mums bija saplānoti koncerti, kas maijā nevarēja notikt, tāpēc pārlikām tos uz septembri,” stāsta Galante.

“Un tad bija mīļš zvans no Rafaēla – lai kaut ko iedziedu visiem viņa un arī maniem kolēģiem, jo pēc savas pirmās profesijas esmu mediķe. Tas būtu domāts visiem tiem, kuri šos mēnešus strādājuši un atvieglojuši mūsu dzīvi.

Tad bija zvans mūsu fonda puišiem un meitenēm – nolēmām, ka tas būtu pareizi. Rafaelam bija konkrēts lūgums par Kačīni "Ave Maria", par ko savā laikā esmu saņēmusi daudzas balvas visā pasaulē, zelta un platīna diskus, taču sāku domāt – man ir tik daudz kolēģu visā pasaulē, tik daudz draugu un skatuves partneru, un šis nu būtu tas īstais brīdis un laba doma visus piesaistīt, jo visi šobrīd esam ieslodzīti savos cietumos,” atklāj dziedātāja. “Tajā pašā laikā mākslinieks jau nevar būt izslēgts no dzīves – emocijas ir tas, kas mūs atšķir un atver sirdi; mums vajag klausītājus un skatītājus, mums vajag publiku, apmaiņu ar emocijām, izkratīt savu sirdi un apvienot to ar mūziku, savām pārdomām. To uzskatu par savu misiju, un domāju, katrs no maniem kolēģiem var pateikt to pašu. Man tā ir vienkārši kā saruna no sirds un sirdi.”

Zibakcijas Viva Latvija #VivaLatvija  #VivaLatvijaIneseGalante laikā līdz pat 30. maijam var nobalsot par savu favorītu "Ineses Galantes talanti" oficiālajā vietnē.

Zibakcijā jau piedalījies pianists Reinis Zariņš, čellists, grupas DaGamba dalībnieks Valters Pūce, televīzijas raidījumu vadītājs Valters Krauze, nīderlandiešu saksofonists Henks van Teilerts, džeza dziedātāja no Francijas Mina Agosi, džeza pianists Daniils Krāmers, itāļu dziedātājs Džovanni Kostello, vācijas diriģents Ekharts Viciks un citi. Mākslinieki publicē video savos sociālo tīklu profilos ar tēmturiem #VivaLatvija un #VivaLatvijaIneseGalante.

Ar šo akciju Inese Galante aicina Latvijas mūziķus, māksliniekus un visus interesentus pievienoties akcijai, dalīties ar savu daiļradi, pozitīvo garastāvokli un uzmundrināt Latvijas iedzīvotājus.

Vairāk un plašāk – ierakstā.