Izdevniecība "Musica Baltica" tikko klajā laidusi albumu "Mantojums. Latviešu tautasdziesmas mūsdienu harmonijā un ritmos".

Deviņās latviešu tautasdziesmās balstītās kompozīcijās, kuru autori ir Madars Kalniņš un Ieva Kerēvica, mūsu tautas dziesmas organiski savijas ar citu mūzikas kultūru harmonisko un ritmisko valodu, tādējādi integrējoties mūsdienu ritmiskās mūzikas kontekstā. Šīs programmas koncerti jau izskanējuši gan LR3 "Klasika" tiešraides koncertā (2014), gan arī festivālā "Saulkrasti Jazz" (2015), un nule programma iemūžināta arī albumā.

"Šis ir ļoti personisks abums," neslēpj dziedātāja Ieva Kerēvica.

Šajā albumā no latviešu tautasdziesmās atrastām sajūtām un asociācijām radītu kompozīciju programmu piedāvā pieredzējuši Latvijas džeza mūziķi: dziedātāja Ieva Kerēvica, Madars Kalniņš (taustiņinstrumenti), Gints Pabērzs (saksofons), Indriķis Veitners (klarnete), Edvīns Ozols (bass), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un vokālā grupa Limonāde (Iluta Alsberga, Kristīne Pastare Peress, Ieva Katkovska). Ieraksti veikti "Sound Division Studio" skaņu režisora Ivara Ozola vadībā.

"Šis bijis visilgākais grūtniecības laiks, kāds vispār iedomājams," smejas Ieva Kerēvica.

"Jo šis aptaustāmais disks manā uztverē ir tāds kā atskaites materiāls par izdarīto un izdzīvoto, jo šobrīd mans prāts jau ir citos laukos un citā mūzikā," atzīmē dziedātāja.

"Kad saņēmām šo taustāmo materiālu, manī uzreiz uzjundījās atmiņas par visu procesu un to, kā mēs to iesākām: lēni, dažbrīd pat mokoši mums gāja. Un vienā brīdī biju pārsteigta, ka tas tik viegli un raiti noformulējās līdz taustāmam materiālam."

Ieva Kerēvica arī neslēpj, ka ieraksta process bijis ilgs: "Mans atskaites punkts, protams, ir mana Grieta – atceros, kad 2014. gada koncertējām "Klasikas" tiešraidē, biju gaidībās un pavisam drīz pasaulē nāca meitiņa.

Tobrīd kondīcija šai programmai bija vislabākā. Klausoties to ar milzīgu distanci, es, protams, tagad visu pārtaisītu no jauna – pārstrādātu, pārdziedātu. Jo mēs visu laiku maināmies – mainās sajūta, mainās balss, mainās frāzējums un mūzikas izjūta kopumā. Tā kam šis albums ir tāds atmiņu kopums gan kā par mūsu sadarbības laiku, gan manu personīgo laiku. Tas ir ļoti simbolisks albums."

Ieva Kerēvica atklāj, ka pašlaik gatavo savu solo albumu, kurš tūlīt ieraudzīs arī publisko telpu. "Līdz ar to "Mantojums" un mans solo albums ir kā tādi uzskates materiāli par manis pašas dzīvi, par ļoti konkrētiem dzīves periodiem – viens ir noslēdzies, otrs – iesācies.

Vienīgā problēma - ierastais temps, kāds bijis man raksturīgs īpaši beidzamajos gados, ir apstājies, un nu man jātiek galā ar savu raksturu un temperamentu. Bet tam jau ir visādas citādas lietas – sports un vēl citas nodarbības, kurām citādi nebūtu nemaz pieslēgusies – vebināri vai tiešsaistes nodarbībām. Kā zināms, mums visiem šis laiks ir ne tikai gaidīšanas, bet arī pārdomu laiks, lai saprastu, kas mums patīk un kurā virzienā gribam doties. Jā, dažreiz tas ir ļoti riskants ceļš, arī man tā sajūta uznāk.

Bet saistībā ar šo laiku un arī ar "Mantojumu" – esmu kā planēta starp atmiņām un milzīgām, apzinātām gaidām. Tāds nezināmais tagad manī virmo. Jūtu, ka būs baigi labi, bet nezinu, kas tad īsti būs baigi labi.

Bet tāda ir mana sajūta šajā laikā," stāsta dziedātāja. "Protams, pie dabas ik pa laikam aizbraucu, bez tās jau mēs, latvieši, vispār nespējam."

Vairāk un plašāk LSM!