Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģeļmūzikas koncertciklā "Ērģeļu vasara 2024" 6. jūlijā programmu "Mocarta ārijas un Mendelszons" piedāvās dziedātāja Annija Kristiāna Ādamsone un ērģelniece Ilze Reine. Koncertā skanēs V.A. Mocarta ārijas un sakrālās mūzikas lappuses, kā arī F. Mendelszona Sonāte ērģelēm Sibemolmažorā.

Soprāns Annija Kristiāna Ādamsone šobrīd ir brīvmāksliniece, studiju laiks jau aiz muguras - 2023. gadā iegūts maģistra grāds operdziedāšanā Štutgartes Mūzikas un Izpildītājmākslas augstskolā. Pirms tam absolvēta arī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija prof. Antras Jankavas dziedāšanas klasē.Uzstājusies uz tādām nozīmīgām skatuvēm kā Berlīnes Konzerthaus, Štutgartes Valsts teātris un Štutgartes Liederhalle.

Sarunā ar jauno dziedātāju - par nākotnes plāniem, kas rudenī saistīti ar lomu Latvijas Nacionālajā operā un darbu Trīres operteātrī, par balss tembru meklēšanu un to, cik nozīmīgu vietu šī brīža repertuārā aizņem V.A. Mocarta mūzika.

Annija Kristiāna Ādamsone:

Balss un ērģeļu salikums ir eņģelisks. Tas no manis kā dziedātājas pieprasa gandrīz vai kamermūzikas jutību, jo ērģelēm ir iespējami tik daudz dažādu tembru, tik krāšņs skanējums.

Iespējama arī intīma, pat piezemēta ērģeļu skaņa, kas dziedātājam liek ļoti iespringt, saausīties, balss tembra ziņā spēt meklēt jaunas krāsas un saspēli. Kā jau jebkurā reizē, kad esi ar citu mūziķi uz vienas skatuves, ir ļoti svarīga ansambļa izjūta. (..)
Mocarts manai balsij ir ļoti svarīga pieturvieta, vokāli ļoti labas attiecības ar viņa mūziku izveidojušās, lai arī cik sarežģīts un prasīgs viņš nebūtu pret dziedātājiem komponējot. Esmu jau vairākos koncertos izpildījusi tikai Mocarta mūzikas programmas, un varētu teikt, ka Mocarta repertuārs ir tas, kur jūtos kā mājās.