25. aprīlī 19:30 koncerttelpā "M/Darbnīca" (Aristida Briāna ielā 9) notiks biedrības "Skaņu mežs" rīkotais akustiskais koncerts, kurā kopā uzstāsies japāņu eksperimentālās mūzikas veterāns Otomo Jošihide (Otomo Yoshihide) un Ļuds Mockūns (Liudas Mockūnas), viens no vadošajiem Baltijas valstu brīvās improvizācijas saksofonistiem. Par koncertu "Klasikai" plašāk stāsta festivāla "Skaņu meža" radošais vadītājs un arī raidījuma "Tāda mūzika" veidotājs Rihards T. Endriksons.
 
Mūzikas kritiķis Pīters Margasaks (Peter Margasak) savulaik medijā Chicago Reader rakstījis sekojošo: "Otomo Jošihide ir drosmīgs pat pēc Japānas eksperimentālās mūzikas scēnas standartiem, un ir kalpojis par tās vadošo gaismu jau vairāk kā divas desmitgades."

63 gadus vecais Otomo Jošihide ir viens no redzamākajiem Japāņu eksperimentālās mūzikas vēstnešiem: viņš ir pazīstams gan ar elektriskās ģitāras improvizācijām, šādā ampluā sadarbodamies ar tādiem mūziķiem kā Džonu Zornu (John Zorn) un Matsu Gustavsonu (Mats Gustafsson), gan kā tā saucamā elektro-akustiskās improvizācijas apakšžanra veicinātājs līdzās Sachiko M un Kītam Rovam (Keith Rowe). Kontrastējot ar elektro-akustiskās improvizācijas ieturēto minimālismu un brīvās improvizācijas fokusu uz procesu, nevis mūzikas galējo formu, Jošihide piekopj arī agresīvākus priekšnesumus, kas robežojas ar noizroku vai tā saucamo ‘’Japanoise’’ – trokšņmūzikas žanru, kas cita starpā tiek piedēvēts arī tādiem projektiem kā Merzbow un Masonna. Viņš ir vadījis arī roka grupu Ground Zero, un darbojies kā vinilplašu atskaņotāju manipulators (turntablist), būdams viens no šī performanču veida zināmākajiem proponētājiem līdzās Kristianam Mārklejam (Christian Marclay). Kā ģitārists, viņš ir iedvesmojies no Dereka Beilija (Derek Bailey) un sava skolotāja Masajuki Takaijanagi (Masayuki Takayanagi). Viņa elektronisko mūziku savukārt ne vienmēr acīmredzamos veidos ir iedvesmojis hiphops.

Jošihide radījis mūziku arī vairāk nekā 70 anime multiplikācijas filmām, televīzijas seriāliem un kinofilmām.

Šajā akustiskajā koncertā viņš spēlēs ģitāru.
 
Ļuds Mockūns ir viens no vadošajiem lietuvas frīdžeza un brīvās improvizācijas mūziķiem, un ir spēlējis ar tādiem šī žanra lielmeistariem kā Berijs Gajs (Barry Guy), Viljams Hukers (William Hooker) un Agusti Fernandess (Agustí Fernández). Šī būs jau ceturtā "Skaņu meža" sadarbība ar Mockūnu (festivāls pirmo reizi ar mūziķi sadarbojies 2013. gadā). Šobrīd Mockūns līdzkoordinē Lietuvā bāzēto institūciju Improdimensija, kurā regulāri tiek rīkotas pasaules līmeņa brīvās improvizācijas mūziķu rezidences, meistarklases un koncerti. Mockūns ir sadarbojies arī latviešu-lietuviešu saksofonistu un laikmetīgās mūzikas interpretu Arvīdu Kazlausku, lai radītu Jersika Records publicēto dubultalbumu "Purvs", vienu no uzskatāmākajiem brīvās improvizācijas un frīdžeza paraugiem Latvijā.