"Es uz Hektora Berlioza "Fantastisko simfoniju" skatos ar ļoti atvērtu iztēli. Domāju, gan jauniem, gan veciem, gan mūziku pieredzējušiem šis darbs ir kas tāds, kas ik reizi it īpaši dzīvajā atskaņojumā nes milzīgu saviļņojumu un piedzīvojumu pašam ar sevi," intervijā Lienei Jakovļevai uzsver diriģents Aivis Greters.

2. novembrī "Lielajā dzintarā" viņš stāsies pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults, lai cikla "Simfonija TUVĀK" ietvaros atskaņotu šo leģendāro, programmatisko opusu, ko franču komponists Hektors Berliozs sacerējis 1830. gadā.

Pirmais šīs simfonijas atskaņojums notika Parīzes konservatorijā 1830. gada 5. decembrī, savukārt 1833. gadā Francis Lists izveidoja šīs simfonijas pārlikumu klavierēm.

Simfonijā stāstīts par mākslinieku, kurš ir apdāvināts ar dzīvīgu iztēli un bezcerīgas, neatlīdzināmas mīlestības dēļ kritis izmisumā un mēģinājis izdarīt pašnāvību, saindējoties ar opiju. Berliozs sniedza savu priekšvārdu un piezīmes par katru simfonijas daļu, un no piezīmēm redzams, kā Berliozs vēlāk savā dzīvē mazinājis darba programmatisko aspektu.

Leonards Bernsteins simfoniju raksturoja kā pirmo muzikālo ekspedīciju psihedēlijā tās halucināciju un sapņu rakstura dēļ, kā arī tāpēc, ka

vēsture liek domāt, ka Berliozs vismaz daļu no tās sacerējis opija ietekmē. Pēc Bernsteina teiktā, "Berliozs to pasaka tā, kā ir. Jūs dodaties ceļojumā un attopaties, kliedzot paši savās bērēs."

Liepājas Simfoniskā orķestra veidotais koncertcikls "Simfonija TUVĀK" veidots, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

Koncerts un saruna "Simfonija TUVĀK. Berlioza "Fantastiskā""sāksies ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ievadvārdiem, kuros atklās simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Pēc koncerta klātesošie būs aicināti uz neformālu sarunu arī ar diriģentu Aivi Greteru.