2. martā Latgales vēstniecībā "Gors"  notiks, LSM.lv tiešraidē un LTV plkst. 21.10 būs vērojama latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2023" pasniegšana. Uzzināsim, kuri no 30 nominantiem saņems balvas un kam tiks publikas simpātijas balsojuma balva "Žiks" un kā tiks godināts balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā" saņēmējs Jāzeps Dobkevičs.

"Boņuka 2023" ceremoniju vadīs četri brāļi Kozlovski, muzikāli to kuplinās vīru koris "Graidi", "Laimas muzykanti", apvienība "Sabia Music", kapela "Bumburneicys", "Latgalīšu reps", "Marysana band", MIKC "Latgales mūzikas un mākslas vidusskola" džeza apvienība "Sipisnīks ar madu", JDK "Dziga" un VPDK "Dzimta".

Sarunā ar Latgales vēstniecības GORS vadītāju Diānu Zirniņu - par gatavošanos ceremonijai un nominantu sarakstu, kurš objektīvi atspoguļo pagājušā gada kultūras ainu Latgalē, par pasākumu, vadītājiem un priekšnesumiem, mūža balvas saņēmēja Jāzepa Dobkeviča nopelniem un pašām statuetēm - kur tās šobrīd atrodas un vai ir nospodrinātas?