Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, 11. novembrī pulksten 20.00 tiešsaistē sociālajos tīklos būs skatāms Orķestra "Rīga" koncerts "Latviešu karavīru dziesmas", kurā orķestris muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupu un solistiem.Koncertprogrammas "Latviešu karavīru dziesmas" pirmatskaņojums notika pirms trim gadiem orķestra "Rīga" rīkotajā festivālā "Trīs zvaigznes" par godu Latvijas simtgadei.

Režisori Daci Micāni-Zālīti izvaicā Liene Jakovļeva.

Daces Micānes-Zālītes veidotajā koncerta režijā karavīru dziesmas izskan kā daudzslāņains vēstījums, kas ir daļa no latviešu tautas vēsturiskās un emocionālās atmiņas. Šogad atjaunojot uzvedumu, režisore saka:

"Rudens nevar paiet garām bez Lāčplēša dienas, kad mūsu domas un pateicība ir veltīta drosmīgiem Latvijas aizstāvjiem. ''Vij, Dieviņi, zelta viju'' – šoruden skan īpaši, domājot par drosmīgiem ārstiem, kuri cīnās par cilvēku veselību Covid-19 pandēmijas laikā. Karavīra dziesmas ir dziesmas, kas nes uzvaru. Lai tās mūs spēcina!"

Blakus 20. gadsimta sākumā populārām latviešu karavīru patriotiskajām un sadzīves dziesmām koncertā tiks atskaņotas komponistu Emīla Dārziņa un Jāņa Norviļa kora dziesmas. Koncertā piedalās Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupa,Inese Romancāne (soprāns),  Ivars Cinkuss (baritons), aktieris Egils Melbārdis un Rolands Beļevičs (akordeons). Pie diriģenta pults - Orķestra "Rīga" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns.

Koncerta video ceturtdien, 11. novembrī, pulksten 20.00 būs skatāms bez maksas orķestra "Rīga" "Facebook" un "Youtube" kanālos, kā arī VEF Kultūras pils tīmekļvietnē un "Facebook" kanālā. Latvijas Radio 3 "Klasika" koncertierakstu raidīs 12. novembrī plkst. 19.08