Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā 8. oktobrī Lielajā ģildē uzstāsies stīgu kvartets Quatuor Ébène, atskaņojot Jozefa Haidna, Bēlas Bartoka un Franča Šūberta stīgu kvartetus.

Sarunā ar festivālā māksliniecisko vadītāju Baibu Kurpnieci - par kvarteta izcilības atslēgu, mūziķu skaņu vijumiem un daudzpusību.

Savus pirmos panākumus kvartets guva 2004. gadā "ARD" mūzikas konkursā, nodrošinot sev tūlītēju atpazīstamību un vairākus apbalvojumus arī citos konkursos. 2005. gadā kvartetam tika piešķirta "Forbergas-Šneideres fonda" Belmonta balva, 2007. gadā kvartets bija prestižās "Borletti-Buitoni balvas" ieguvējs, bet 2019. gadā kā pirmais ansamblis balvas pasniegšanas vēsturē tika pagodināts ar Frankfurtes Mūzikas balvu. Kameransamblis ir 2022.gada “Gramophone” balvas laureāti un 2023.gada “Gramophone” balvas nominanti.

"Quatuor Ébène" albumi ar Bēlas Bartoka, Ludviga van Bēthovena, Kloda Debisī, Jozefa Haidna, Gabriela Forē, Fanijas un Fēliksa Mendelszonu ierakstiem ir saņēmuši vairākas mūzikas ierakstu balvas, tostarp "Gramophone", "BBC Music Magazine" un "Midem Classic" balvas.