Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas akadēmijas un Latvijas Radio bigbenda rīkotajā bigbenda kompozīciju konkursā Baltijas jaunajiem komponistiem jaundarbus bigbenda sastāvam un solistam (trompetei vai flīgerhornam) iesnieguši 12 jaunie komponisti. Viņu darbus vērtēja žūrijas komisija – Andris Dzenītis (Latvija), Pranas Kentra (Lietuva) un Lauri Kadalipp (Igaunija). Konkursa pusfinālam žūrija izvirzīja Artūru Sebri, Reini Ausmani, Santu Kauliņu, Ralfu Arbidānu, Annu Vibi, Vadimu Dmitrijevu, Karlīnu Priedēnu, Kristeru Lauriņu, Svenu Vilsonu, Karoli Šarkus, Katrīnu Kabiņecku un Jurģi Lipski.

Pusfināla koncertā, kas izskanēs 13. oktobrī plkst. 18 JVLMA Lielajā zālē, pusfinālistu dalībnieku darbus atskaņos JVLMA un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) bigbends Dāvja Jurkas vadībā un trompetists Dominiks Višņausks. Pēc pusfināla žūrija paziņos trīs finālistus.

Fināla koncerts izskanēs 24. novembrī Spīķeru koncertzālē, un programmu veidos Latvijas Radio bigbends mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga vadībā. Tajā pasaulē atzītu komponistu darbu vidū izskanēs arī trīs konkursa finālistu skaņdarbi Latvijas Radio bigbenda un solista Dominika Višņauska izpildījumā.

Par konkursa ieguvumiem un mērķiem, jauno komponistu atsaucību un drosmi rakstīt trompetes radiniekam flīgerhornam stāsta Dāvis Jurka.