Svētdien, 7. jūlijā, Tukuma novada Jaunmoku pils dārzā jau trešo reizi apmeklētājus priecēs starptautiskais baleta kamerfestivāls "Kurzemes klasika", arī šajā gadā piedāvājot spožu baleta mākslinieku priekšnesumus.

Festivāla vēsturi un šā gada ieceres izzinām sarunā ar Latvijas Profesionālās baleta asociācijas prezidenti, Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas baleta pasniedzēju Initu Upmali.

"Dejotājiem nereti sapnī rādās, ka viņi dejo – vai nu uz operas vai jebkurām citām skatuvēm. Un man bieži sapnī rādījās, ka es dejoju pilī.

Kāpēc tieši pils? Es nezinu. Varbūt tāpēc, ka man ļoti patīk atrasties pils iekšienē, dārzā, staigāt pa pilīm, braukāt, apskatīt Latvijas skaistās pilis un iedomāties, ka tur notiek baleta svētki," viņa stāsta.

"Un tad kādu brīdi es satiku savā dzīvē satiku cilvēkus, kuri manu šo sapni uzklausīja.

Vārds pa vārdam, dienu pēc dienas – es nobriedu līdz tam, lai atklātu, kā es to iedomājos.

Un izstāstīju to cilvēkiem, kas dzīvo Kurzemē, strādā deju skolā "Demo", un viņi sadzirdēja manu sapni. Pēc tam kopā strādājot, mums radās brīnišķīgā ideja par starptautisko baleta festuvālu "Kurzemes klasika"."

Šogad festivāla programmas pirmā daļa būs veltīta jaunajiem talantiem, kuri klasisko deju apgūst profesionālās ievirzes un interešu izglītības skolās vai neatkarīgās deju studijās. Tajā piedalīsies labākie audzēkņi no NMV Rīgas Baleta skolas, Profesionālās ievirzes deju skolas "Benefice", Rīgas klasiskās dejas studijas "Freska", Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas “Demo”, kā arī mūsdienu deju skolas ”Vendija”.

Otrajā daļā gaidāma neliela pastaigā pa pils teritoriju, kur paši mazākie baleta mākslinieki atklās Jaunmoku pils dārza noslēpumus. Bet trešajā daļā varēs baudīt jau pazīstamu un atzītu baleta mākslinieku sniegumu. Dalību apstiprinajuši Enija Enkuzena, Genādijs Eisaks, Kārlis Cīrulis, Alise Prudāne-Spridzāne, Annija Kopštāle un Paula Lieldidža-Kolbina no Latvijas, Aleksandra Treimane, Ignas Armalis un Julija Stankevičiūtė no Lietuvas, Yuya Aoki no Japānas, ka arī Eidens Viljams Konefrijs no ASV.

Vakaru noslēgs īss veltījums visiem baleta mīļotājiem – “Vakara serenāde” Jaunmoku pils dīķī.