Otrajā adventes svētdienā, 10. decembrī, Orķestris “Rīga” sadarbībā ar Rīgas Doma meiteņu kori “Tiara” un diriģentu Artūru Oskaru Mitrevicu pirmatskaņos komponistes Līgas Celmas-Kursietes jaundarbu Te Deum, kurš tikšanos ar klausītāju gaida jau trīs gadus. Opuss rakstīts pūtēju orķestrim, meiteņu korim un baritona solo, kuru izdziedās Gundars Dziļums. Skaņdarba iecere ir līdzsvarot liela pūtēju orķestra spēku ar meiteņu kora balsīm un balansēt liturģiskā teksta vēstījumu ar baritona solo. Līga Celma-Kursiete: “Šī kompozīcija man pašai kalpo par mūžības tiltu “pirms un pēc”, jo pēdējā skaņdarba redakcija tapusi pēc mātes aiziešanas mūžībā un izskanēs kā veltījums viņas piemiņai.”

Koncerta programmā iekļauta arī Johana Sebastiāna Baha korāļprelūdija Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645, Gabriela Forē “Pavana”, Ērika Vitekra Lux Aurumque, Leonarda Bernstaina svīta no “Mesas” un spāņu komponista Ferēra Ferāna bībelisko poēmu “Ābrahāms”, ko 2017. gadā komponists pats interpretējis arī pie Orķestra “Rīga” diriģenta pults.

Sarunā ar diriģentu Artūru Oskaru Mitrevicu - par iesaistīšanos šajā koncertprogrammā, aizstājot diriģentu Valdi Butānu, Līgas Celmas-Kursietes jaundarba neparasto, tomēr ļoti saderīgo sastāvu, kā arī programmas pārējo piedāvājumu.