Jau 12. gadu oktobrī jaunie mūziķi no Latvijas un ārvalstīm tiek aicināti uz Rīgas Starptautisko jauno pianistu konkursu, kurš šogad notiks 14. un 15. oktobrī Rīgas Latviešu biedrības zālē. Konkursa žūrijas pārstāvji - itāļu pianists Džulio Bidau , ukraiņu mūziķe Olga Palija, poļu meistars Slavomirs Vilks un latviešu pianiste Arta Arnicāne - 13. oktobrī dosies uz Ventspili, lai koncertzālē “Latvija” klausītājiem piedāvātu klaviermūzikas programmu “Portreti”.

Telefonintervijā ar Artu Arnicāni uzzinām par viņas pašas bagātīgo konkursa pieredzi un to sniegtajiem ieguviem, šī konkursa vēsturi un šī gada dalībniekiem, konkursa īpašo balvu un iespēju Ventspilī klātienē klausīties žūrijas spēli.

Arta Arnicāne:

Šīs konkurss ik gadu ir klaviermūzikas un draudzības svētki, par ko mēs ļoti priecājāmies un tos gaidām.

Tas tika izveidots dažādu iemeslu dēļ, bet galvenokārt tādēļ, ka man pašai ir liela konkursa dalībnieka pieredze  un bija vēlēšanās to likt lietā  un izslēgt visus negatīvos aspektus, kas ir konkursos piedzīvoti, un mēģināt visu to labo un pozitīvo, kas konkursiem piemīt, salikt vienkopus un īstenot. Mana mamma Nora Lūse pirms tam organizēja konkursu Madonā un  tālākizglītības kursus klavierskolotājiem, un tad radās šī skaistā ideja dibināt Rīgas Starptautisko jauno pianistu konkursu. Manuprāt, tas ir ļoti liels, skaists un veiksmīgs pasākums, kas jau var atskatīties 12 gadu vēsturē. Tagad sociālajos tīklos un koncertzāļu afišās mēs redzam mūsu bijušos laureātus, un

tas ir prieks vērot, kā attīstās jaunie mūziķi un, ka viens no viņu pirmajiem soļiem starptautiskajā izaugsmē  bija Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss.

Noklausījos Daniela Mickeviča priekšnesumu Jāzepa Vītola Starptautiskajā pianistu konkursā Mūzikas akadēmijā,  ļoti priecājos viņu atkal dzirdēt, jo viņš arī ir mūsu kādreizējais laureāts, kurš tagad ir iekļuvis Vītola konkursa finālā.