7. septembrī Latvijas Universitātes Botāniskajā dārza Gurķu mājā Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS piedāvās vēl nebijušu, eksperimentālu performanci "NeuroGurķu simbioze: tehnoloģiju un smadzeņu viļņu sintēze" un īpašu īsfilmu programmu. Mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts Botāniskā dārza Gurķu māja pārtaps par neparastu māksliniecisko performanču vietu. Projekts NeuroGurķi piedāvās unikālu sinerģiju starp bioloģiju, tehnoloģijām un cilvēka prātu.

Uz eksperimentālo performanci aicina viena no tās veidotājām Waterflower jeb Sabīne Moore, kura šo piedzīvojumu veido kopā ar Ievu Vīksni.

Sabīne Moore: "Šī ir pirmā reize, kad mēs ar Ievu Vīksni veidojam kopīgu performanci. Performancē es mērīšu gurķu elektromagnētisko lauku un no šiem viļņiem taisīšu mūziku. Dažādi gurķi dod atšķirīgu skanējumu, un man talkā nāks arī septiņi dažādi eksperimentāli rīki, lai varētu šo mūziku nodot jums, skatītāji. Savukārt Ieva paralēli veidos vizualizācijas ar saviem smadzeņu viļņiem - iepriekš izpētot informāciju par gurķiem, par Botāniskā dārza Gurķu mājas vēsturi. Šī būs unikāla performance, kuras attīstību varēs novērot, tikai esot pasākumā klātesošam."

Performance  "NeuroGurķu simbioze: tehnoloģiju un smadzeņu viļņu sintēze", kurā piedalās 100 gurķi un 40 gurķu stādi, būs redzama LU Botāniskā dārza Gurķu mājā 20.00 un 22.30. Būs skatāma arī bērnu un jauniešu īsfilmu programma "Mēs Kopā" un "Kā Mēs Plūstam", kā arī  īsfilmu programma "Latviešu simbioze", kurā tiek izcelta dažādu starpsugu draudzība un cilvēka līdzpastāvēšana ar apkārtējo vidi, kurā tiiek izcelta dažādu starpsugu draudzība un cilvēka līdzpastāvēšana ar apkārtējo vidi.