Gan paša pieredzēts, gan citu runās dzirdēts. Vēsture un pasaule mums līdzās. Kas gan tik nevar būt par pamatu mītu un teiku radīšanai!

Tās savā jaunākajā grāmatā "Kundziņsalas teikas", ko klajā laidusi "Dienas Grāmata", pēta arī rakstnieks Andris Zeibots. Tajā ir gan "raganas teika", gan "teika par valsts iestādi", gan par "aizplūstošo salu" un citas.

Liegas Piešiņas uzrunāts, par savu grāmatu stāsta gan pats autors Andris Zeibots, gan tās izdevēja Dace Sparāne-Freimane.

"Arvien, kad mūsu iekļaujošais laikmets zaudē agrāko sabiedrisko prāta konstrukciju jēgas un top ierauts realitātes dabiskā haosa fona vērpetēs, noliedzot mūsu "uz nenojaušamu laiku iekārtoto" mājvietu, kopienas apjautu un politiskos centienus, vienalga, vai tie būtu cilvēciski kopti vai varas diktāta mašinērijā saražoti, vienmēr loģikas likumi atkāpjas ireālā trauksmainās vilkmes posta priekšā, un to var aptvert tikai teiksmas redzējumā, kuru rosina psihes dzīlēs iedzimtās ticības programmas. Tāds laiks dzīvošanai savā dzimtajā vietā — kā man Kundziņsalā," prāto Andris Zeibots.