No 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un Daugavpilī norisinās piektais Osokina Brīvības festivāls, kas jau trešo gadu veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem, apliecinot nemainīgu atbalstu un solidaritāti ar Ukrainas tautu, sargājot brīvību un demokrātiju. Arī šogad festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā “Ziedot.lv” savāktie līdzekļi tiks izlietoti nepieciešamo lietu iegādei frontē esošajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem, īpašu uzmanību pievēršot ukraiņu bērniem, turklāt pirmoreiz arī smagi slimu bērnu vecāku atbalstam Latvijā - tiks nodrošināta rūpju bērnu vecākiem nepieciešamā medicīniskā palīdzība, kā arī apmācītas auklītes, lai atvieglotu viņu emocionāli un fiziski grūto ikdienu.

“Esmu patiesi priecīgs, ka jau trešo gadu varam pulcēt tik izcilus māksliniekus, citu jomu profesionāļus un uzņēmumus, lai vienotos Ukrainas un nu arī smagi slimu bērnu atbalstam Latvijā,”

saka festivāla idejas autors un īstenotājs, pianists Andrejs Osokins. “Ticu, ka festivāla pasākumi kļūs par vietu, kur ne tikai gūt iedvesmu, enerģiju un sirdssiltas emocijas, bet tie mūs motivēs arī jēgpilnam darbam mūsu valsts un Ukrainas labā.”

Festivāla atklāšanas koncerts notiks 5. aprīlī Rīgas Svētā Pētera baznīcā, kurā piedalīsies vokālā grupa “Latvian Voices”, ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonists Aigars Raumanis, pianists Dainis Tenis, ukraiņu kontrabasists Jurijs Gavriļuks, vijolniece Zane Kalniņa, sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš un Andrejs Osokins.

Par festivālā jau izskanējušajām meistarklasēm kultūrtelpā "Ola Foundation" un gaidāmajiem koncertiem - sarunā ar Andreju Osokinu.