Šovakar, 11. maijā, pulksten 19 tiešraidē no Lielās ģildes "Klasika" piedāvās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) klaviertrio koncertu, kurā skanēs Antona Arenska Pirmais klaviertrio reminorā op. 32, Johannesa Brāmsa Trio klarnetei, čellam un klavierēm laminorā op. 114, kā arī Srula Ērvina Glika opuss "Klezmeru kāzas" (The Klezmers Wedding) klarnetei, vijolei un klavierēm.

LNSO klaviertrio muzicē Indulis Cintiņš (vijole), Dace Zālīte-Zilberte (čells), Mārtiņš Zilberts (klavieres), taču šajā koncertā kopā ar trio piedalīsies arī klarnetists Mārtiņš Circenis.

Par programmas izvēli un iemesliem, kālab LNSO klaviertrio allaž kompānijā uzaicina vēl kādu talantīgu kolēģi, telefonintervijā stāsta pianists Mārtiņš Zilberts. 

Liene Jakovļeva: Šovakar LNSO klavieru trio spēlēs Brāmsu, Arenski un aicinās arī uz klezmeru kāzām. Jums ir ļoti interesanta programma, un jūsu trijnieks šoreiz aicinājis talkā arī kolēģi Mārtiņu Circeni. Vai tu varētu atklāt, kāpēc jums gandrīz vienmēr vajag līdzās vēl kādu muzikālo draugu? Jo līdz šim esat jau uzstājušies kopā gan ar Sandi Šteinbergu, gan Oskaru Bokanovu, gan Ingu Kalnu. Jums patīk paplašināt savu spektru un vienkārši draudzēties?

Mārtiņš Zilberts: Jā, tā varētu teikt. Skaidrojums tam ir pavisam vienkāršs - ir kādas klaviertrio mūzikas vēstures lappuses, kur vai nu ir drusku lielāks sastāvs, vai arī mazliet variēts sastāvs - ar kādu citu instrumentu kopā, un

gribas arī šādu mūziku spēlēt - būt dažādiem savā repertuārā. Domāju, ka tas arī mums pašiem un klausītājiem ir aizraujošāk.

Mārtiņš Circenis uz skatuves jums būs līdzās Brāmsa mūzikā. Vai atklāsi, ko īsti jūs spēlēsiet koncertā?

Sākumā klaviertrio sastāvā spēlēsim Antona Arenska Pirmo trio reminorā, kas ir viens no hrestomātiskajiem darbiem klaviertrio žanrā. Pēc tam kopā ar Mārtiņu Circeni - Brāmsa Trio klarnetei, čellam un klavierēm, un visbeidzot ar Mārtiņu Circeni un Induli Cintiņu spēlēsim, domājams, Latvijā pavisam nedzirdētu skaņdarbu - Srula Ērvina Glika "Klezmeru kāzas".

Kā nokļuvāt pie šī nezināmā opusa?

Tas mums vienmēr ir diezgan pamatīgs process, kā mēs nonākam līdz katrai koncertprogrammai. Šoreiz mums jau bija radusies iecere spēlēt Brāmsa opusu, kur ir klarnete, un tad skatījāmies vēl kaut ko interesantu un nedzirdētu. Meklējām, kamēr acīs un ausīs iekrita šis opuss - gan ar savu nosaukumu, gan muzikālo saturu.

Vai varētu būt tā, ka Latvijā tas skanēs pirmoreiz?

Domāju, ka jā - līdz šim to neesam pamanījuši un dzirdējuši.

Vairāk un plašāk - ierakstā.