Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tapušajā raidījumā Post factum jau atkal diskutējam un sarunājamies par aizvadītājā nedēļā izskanējušajiem koncertiem. Šoreiz mūsu uzmanība veltīta trim orķestru koncertiem:

* LNSO sezonas noslēguma koncertam ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu un pianistu Georgiju Osokinu, kurā skan Ludviga van Bēthovena Ceturtais koncerts klavierēm un orķestrim un Franča Šūberta 10. simfonija Domažorā;

* Sinfonietta Rīga 15. sezonas noslēguma koncertam ar diriģentu Normundu Šnē un sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, kurā izskan Jāņa Petraškeviča jaundarbs Kamersimfonija 34 instrumentiem un solo perkusijām Echoing Distances, Igora Stravinska Koncerts Mibemolmažorā “Dambārtonas ozoli” un Roberta Šūmaņa Otrā simfonija Domažorā;

* Kremerata Letonica un Gidona Krēmera koncertam Rīgas Vāgnera namā, kas veltīts Riharda Vāgnera 208. dzimšanas dienai un Latvijas un Vācijas diplomātiskajām attiecībām – 100. Šī koncerta programmā Pītera Morisona "Beigu gaišā elpa, jel kavējies mūžam", Oli Mustonena "Nonets Nr.2", Kristapa Pētersona "Mūzika lielam ansamblim" (pirmatskaņojums ar Elīnu Endzeli), Riharda Vāgnera / Sebastiana Gurtlera Ievads no operas "Tristans un Izolde”, Georga Pelēča "Peoniju deja" un Jozefa Lannera Die Werber.

Par pieredzi, klausoties šos koncertus, sarunājamies ar koncertzāles "Lielais dzintars" māksliniecisko vadītāju Baibu Bartkeviču un mūziķi (ar labu orķestra muzicēšanas pieredzi) un diriģentu Artūru Gaili.