Anete Ašmane-Vilsone kopā ar Laumu Mellēnu-Bartkeviču atskatās uz Ž. Bizē operas "Karmena" Vīnes Valsts operā, kur titullomā mecosoprāns Elīna Garanča. Izrādes ierakstu 16. septembrī demonstrēja kinoteātris Splendid Palace. opā Liene Jakovļeva un Iveta Grunde uzreiz pēc koncerta sarunājas par Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertu, kas 17. septembrī klausītājiem piedāvāja Jura Karlsona opusu "El Cid. Dzīves un nāves dejas", Artura Maskata Trīskāršā koncerta "Bērnības taureņu dejas" pirmatskaņojumu un Sergeja Prokofjeva mūziku no baleta "Romeo un Džuljeta". Šajā koncertā pirmoreiz kā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents LSO priekšā stājās diriģents Guntis Kuzma
Dina Dūdiņa-Kurmiņa savukārt iztaujā Borisu Avramecu par mākslas centrā "Totaldobže" rīkoto koncertu ciklā "Laikmetīgās ceturtdienas" 15. septembrī apjomīgu laikmetīgās kamermūzikas programmu bija sagatavojis klavieru kvartets Quadra. Boriss dalās savos iespaidos arī par festivāla "Čello Cēsis" Gala koncertu, kur Ištvāna Vardai interpretācijā izskanēja Andrāša Mihāja Čellkoncerts, bet Kristaps Bergs pirmatskaņoja Artura Maskata Otro čellkoncertu. Viņi muzicēja kopā ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Modestu Pitrenu, kas atskaņoja arī Eduarda Balša un Riharda Štrausa mūziku.
Maruta Rubeze atskatās uz "Čello Cēsis" notikumiem svētdien, 18. septembrī, kad čella skaņas priecēja arī pašus mazākos klausītājus muzikālā zīmējumu izrādē "Čellino ceļo", bet festivāla noslēgumā izskanēja Ralfa Vona Viljamsa un Sofijas Gubaiduļinas mūzika vijolnieces Paulas Šūmanes, čellista Žana Gijēna Keirasa, Latvijas Radio kora un diriģenta Kaspara Putniņa lasījumā.