Ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu un veselu koncertu birumu, no kuriem vairākus vajadzēja atstāt "aiz strīpas", "Klasikas" ēterā pēc pandēmijas laika noteiktajiem ierobežojumiem un vasaras atvaļinājuma atgriezies recenziju raidījums Post Factum, jo koncertzālēs beidzot atgriezušies arī koncerti un klausītāji, par ko mums visiem ir ļoti liels prieks.

Šīsreizes raidījuma eksperti - muzikoloģe Māra Šuba un muzikologs Boriss Avramecs.

No septembra pirmās puses bagātīgā koncertkalendāra esam izvēlējušies četrus ļoti nozīmīgus koncertnotikumus, kuriem ikviens varēja sekot ar "Klasikas" tiešraižu starpniecību, tādējādi ievērojami paplašinoties klausītāju auditorijai: tas bija Garīgās mūzikas festivāla koncerts Rīgas Sv. Pētera baznīcā, kurā skanēja tikai un vienīgi latviešu komponistu kora jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi, Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs Lielajā ģildē ar Vestardu Šimku solista lomā un Aināru Rubiķi pie LNSO diriģenta pults, jauniešu kora "Kamēr…" 30. jubilejas ieskaņas koncerts Lux Aeterna, kas no Rīgas Doma tika pārraidīts arī uz vairākām Eiropas valstīm, kā arī Kremerata Baltica festivāla noslēguma vakars Dzintaru koncertzālē ar Artura Maskata jaundarbu "Vasaras sapņi" un šīgada lielā jubilāra Ludviga van Bēthovena mūziku.

Līdzās atskatam uz šiem četriem koncertiem mūsu internetsekotājiem un "Klasikas" mājaslapas apmeklētājiem piedāvājam raidījuma paplašināto versiju ar nelielu, bet aizraujošu pastaigu pa Baltās nakts "Skaņu mežu" un citām interesantām koncertpieturām 5. septembrī.