Pēc neliela pārtraukuma "Klasikā" atgriezies ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu veidotais apskats Post factum.

Maruta Rubeze kopā ar ekspertiem Inesi Lūsiņu un Oskaru Herliņu sveic kopš 7. janvāra zināmos "Lielās mūzikas balvas 2019" laureātus "Par mūža ieguldījumu" komponistus Maiju Einfeldi, kura, izrādās, ir arī Oskara pirmā kompozīcijas skolotāja, un Paulu Dambi, - Ineses raksturotu kā "kora mūzikas revolucionāru" un "jaunā folkloras viļņa augstāko punktu”.

Muzikālajā apsveikumā visiem nominantiem -  skanīgs fragments no G.F. Hendeļa oratorijas "Mesija", kas 13. decembrī diriģenta F. Berniusa (Vācija) vadībā Dzintaru koncertzālē ļāvusi spožu šīs partitūras debiju piedzīvot izcilajam soprānam Ingai Kalnai. Vai Rīgas Domam izdevies pārtapt Versaļas pilī, un kā Ziemassvētku laiks pieskandējis Collegium Musicum Riga iecienīto Sv. Marijas Magdalēnas baznīcu, kur savu 5 gadu jubileju atzīmējis arī Neymann Ensemble? Gan šo kolektīvu, gan Sv. Alberta baznīcā dzirdēto Schola Cantorum Vox Jubilantis (vadītāja Laine Tabora) vēlme turpmāk dzirdēt atkal.

Prieks par tikšanos tuvplānā ar vijolnieku Daniilu Bulajevu un akordeonisti Kseniju Sidorovu LNSO gadumijas koncertu programmā, un svētku līksme Valda Butāna vadītā orķestra "Rīga" bigbenda koncertā "Džezā tikai meitenes", kur atraktīvās dziedātājas Arta Jēkabsone, Beāte Zviedre un Rūta Dūduma-Ķirse iedzīvojušās gan Pegijas Lī un Merilinas Monro, gan Andrew Sisters lomās.

Vēl vairāki vērtīgi vakari Spīķeros ar diviem dažādiem trio: Matīss Čudars (ģitāra), Kārlis Auziņš (saksofoni) un Ivars Arutjunjans (bungas) līdzās oriģinālmūzikai sarokojas ar Mašo un Mesiānu, bet Tangoriginale - Marks Viļenskis (čells), Savva Zihs (akordeons) un Toms Timofejevs (kontrabass) Ziemassvētkus svin kopā ar Bahu.

Un visbeidzot aizvadītā perioda svarīgais notikums – pianists Reinis Zariņš, "līdzsvarojot prātu un sirdi", L. van Bēthovena sonāšu (nr.27., 28., 29.) vakarā Lielajā ģildē jaunā kāpumā (citējot solistu „… ar Bēthovenu ir kā pa tādiem līmeņiem, tu tikai kāp un kāp…”) un Vīnes klasiķa 250. jubilejas gada uztaktī. Šo R. Zariņa 19. decembra koncerta ierakstu klausieties "Klasikā" otrdien, 14. janvārī, plkst.19.10.