22. februāra recenziju raidījuma Post factum uzmanības lokā trīs koncerti:
Pirmie divi – no "Latvijas Koncertu" rīkotā festivāla Saxophonia:
* 14.februārī notikušais Atklāšanas vakars – džeza mūzikas LIELKONCERTS 14. februārī Rīgas cirka arēnā, pulcējot pilnu zāli un kuplu mūziķu skaitu: orķestri Sinfonietta Rīga, kam otrajā daļā pievienojās Latvijas Radio bigbends, arī franču duetu Ostinato – saksofonistu un komponistu Filipu Geisu un pianisti Mariju Opī, arī mūsu saksofona spēles meistarus Oskaru Petrauski un Kārli Vanagu – ar viņa džeza trio mūziķiem: basistu Edvīnu Ozolu un perkusionistu Arti Orubu. Un viņus visus kopā saturēja diriģents Jānis Stafeckis. Pēc Andra Dzenīša kompozīcijas "Eiforija" skanēja Raimonda Petrauska Koncerts diviem saksofoniem, Filipa Geisa trīs kompozīciju cikls un Kārļa Vanaga Trīskāršais koncerts tenorsaksofonam, kontrabasam un sitaminstrumentiem Trio Collosus ("Trio Koloss");
* 15. februāra vakarā Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanējušais koncerts "Bahs, Maskats un Lūsēna pirmatskaņojums", kurā arī bija kupls dalībnieku skaits, bet kas nosvērās akadēmiskās mūzikas pusē. Barbaras Tomsones, Johana Sebastjana Baha, Artura Maskata, Mārītes Dombrovskas, Andersa Hilborga mūzikā un Jāņa Lūsēna Concertino pirmatskaņojumā mijās un apvienojās festivāla saimnieks – Rīgas saksofonu kvartets – un ērģelniece Kristīne Adamaite, Latvijas Radio koris un Kaspars Putniņš, solisti – saksofonists Artis Sīmanis un čelliste Māra Botmane. Kā jau tas pienākas šim festivālam, nebija skaņdarba bez saksofona līdzdalības: tas arī bija kopsaucējs raibajā vakara programmā.
Trešais aplūkotais koncerts skanēja 16. februārī Rīgas Doma Kapitula zālē festivāla "Ziemas kamermūzika" ietvaros: tā bija baroka mūzikas programma "Bahs un Tēlemanis Rīgā". Doma mājīgajā Kapitula zālē zem velvēm nu jau kārtējo reizi uzstājās senās mūzikas ansamblis Bach d’Amour, un šoreiz ar baroka mūzikas programmu "Bahs un Tēlemanis Rīgā". Programmā – Johana Sebastiāna Baha un Tēlemaņu dinastijas – Georga Fīlipa Tēlemaņa un viņa ar Rīgu 18./19. gs. miju saistītā mazdēla Georga Mihaela Tēlemaņa mūzika. Ansamblī Bach d'Amour apvienojušās četras mūziķes: soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, multiinstrumentāliste (šoreiz – obojiste un blokflautiste) Ieva Nīmane, čelliste Māra Botmane un ērģelniece Ilze Reine (pie pozitīva).
Raidījuma eksperti: mūzikas apskatniece, žurnāliste, muzikoloģe Gunda Miķelsone un komponists, muzikologs, saksofonists, džeza mūziķis un skaņu režisors Vilnis Kundrāts.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X