17. oktobrī atklātais Starptautiskais kinofestivāls Riga IFF un tā programma – šajā "Piejūras klimata" laidienā!

Kristīne Želve studijā sarunājas ar festivāla radošo direktori Sonoru Broku un kino teorētiķi, festivāla programmas In Tehno Veritas kuratoru Viktoru Freibergu, kura grāmata “Kinomāna slimības vēsture” tiks atvērta festivāla laikā.

Šogad festivālā Riga IFF, kas norisināsies līdz 27. oktobrim, tiks izrādītas 148 filmas 11 tematiskajās programmās. Sarunas laikā Viktors Freibergs sīkāk iepazīstina ar sevis kūrēto programmu In Tehno Veritas, kuras fokusā – kino un tehnoloģijas – futūristiskas vīzijas, kosmiskas fantāzijas un distopiski murgi dažādu kino klasiķu redzējumā.

Atsaucoties uz programmas klasiku, Stenlija Kubrika ikonisko filmu "2001: Kosmosa odiseja", raidījumā skan Riharda Štrausa simfoniskās poēmas "Tā runāja Zaratustra" ievads, ar kuru savu sezonu šogad atklāja arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Savukārt Sonora Broka iepazīstina ar festivāla kopplānu – festivāla uzstādījumu un galvenajām programmām, tostarp festivāla asi – starptautisko konkursa skati.

"Riga IFF ar savu piedāvājumu šobrīd ir ieņēmis to vietu, kāda kādreiz bija kinoforumam Arsenāls,” – tā Viktors Freibergs par Riga IFF programmu.