Arī šogad nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" ietvaros paredzētas vairākas pašmāju pirmizrādes. 25. februārī ārpuskonkursa pirmizrāde būs Mārča Lāča debijas spēlfilmai "Revolūcija".

Satīriskā melnā komēdija stāsta par teātra aizkulisēm un kāda aktiera, vārdā Ivars, cīņu par slavu un cīņu ar sevi, kas draud beigties biedējoši. Filma ir veidota kā vairāku vienā kadrā filmētu ainu kompilācija, kurā apvienojas gan teātra, gan kino valodas paņēmieni.

Mārcis Lācis, kurš līdz šim bijis pazīstams kā teātra režisors, filmu sācis veidot studiju ietvaros. Filmas operators ir Mārcis Ābele, producents - Raitis Ābele, galvenais mākslinieks - Aivars Žukovskis. Galvenajās lomās redzēsim Ivaru Krastu, Armandu Berģi un Rolandu Beķeri. Mūzikas komponists, kurš arī filmā atveido vienu no lomām ir Toms Auniņš.

Raidījumā "Piejūras klimats" attālinātā sarunā par filmas tapšanu stāsta režisors un scenārija autors Mārcis Lācis, operators un montāžas režisors Mārcis Ābele, aktieris Ivars Krasts un komponists Toms Auniņš.