Nākamā gada 7. janvārī kino balvu pasniegšanas ceremoniju sezonu ieskandinās 81. “Zelta globusa” ceremonija. Balvas tajā tiek pasniegtas par izcilākajiem sasniegumiem amerikāņu un starptautiskajā kino un televīzijas piedāvājumā, turklāt bieži vien tiek uzskatītas par nozīmīgākās ASV kino balvas - “Oskaru” priekšvēstnešiem. Balvu iedibināja 1944. gadā “Hollywood Foreign Press Association” - organizācija, kas pārstāv starptautiskus žurnālistus, kuri raksta par amerikāņu izklaides industriju.

Šogad nominētāko filmu augšgalā ir Grētas Gērvigas “Bārbija” ar 9 nominācijām, kam seko Kristofera Nolana “Openheimers”, Jorga Lantimosa “Nabaga radības” un Mārtina Skorsēzes “Ziedu mēness slepkavas”. Televīzijas seriālu sadaļā nepārspējams līderis ir seriāls “Pēctecība”, kurš šogad noslēdza savu pēdējo sezonu.

Par šī gada nominantiem, “Zelta globusa” nozīmīgumu, 2023. gada kino tendencēm un ko nozīmē balsot un atlasīt nominantus, stāstīs šī raidījuma viešņas un kino speciālistes - Sonora Broka, Dārta Ceriņa un Kristīne Simsone, kuras pārstāvēja Latvijas kino kritiķus, kuratorus un apskatniekus “Zelta globusa” atlases komandā.

Sarunājas Marta Elīna Martinsone.