16. februārī savu pirmizrādi piedzīvoja Katrīnas Tomašickas dokumentālā filma “Uzlūdz dāmas”, taču 23. februārī ar divu jaunu dokumentālu filmu pirmizrādēm tiek atklāts šī gada “Lielais Kristaps”. Tās ir Kristīnes Briedes “Svārstības”, kura ir nominēta kategorijā “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”, un Andreja Verhoustinska “Nr. 105555”, kura nominēta kā “Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma”.

Katrīnas Tomašickas aizkustinošais vērojums par to, kā iepazīstas un mīlestību meklē seniori, lauž sabiedrības stereotipus un ar iejūtību vēro savus varoņus. Tikmēr Andreja Verhoustinska dokumentālā eseja izceļ gaismā Salaspils nometnes ieslodzītā “Nr. 105555” dienasgrāmatu un to, kā Salaspils memoriāls iekļaujas vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Katrīnas Briedes drosmīgais darbs “Svārstības” stāsta par trim sievietēm mācītājām, kuras tikpat drosmīgi nav ar mieru samierināties ar otršķirīgu lomu baznīcā, par spīti Latvijas luteriskās baznīcas neiecietīgajai nostājai.

Raidījumā attālinātā sarunā dzirdama “Uzlūdz dāmas” režisore Katrīna Tomašicka, bet studijā viesojas režisori Kristīne Briede un Andrejs Verhoustinskis, lai pastāstītu par savām jaunākajām filmām un to, ko nozīmē būt dokumentālistam.