Ar skaļu kopkaucienu, ko pavadīja festivāla brīvprātīgie palīgi vilku maskās, noslēdzies 22. Tallinas starptautiskais kino festivāls "Melnās naktis". Skatītāju un Ekumeniskās žūrijas balvu tajā saņēmusi poļu režisora Adriāna Paneka filma "Vilkacis", kas žūrijasprāt ir satricinošs žanra paraugs, kur vēstījums un medijs ir vienlīdz svarīgi - filma, kas nekādi necenšas manipulēt ar skatītāju, neskatoties uz sāpīgo un politiski jūtīgo tēmu.

Festivāls, kura ietvaros ik gadu tiek izrādītas aptuveni 250 pilnmetrāžas un 300 īsfilmas, visplašāk Baltijas reģionā pārstāv Tuvo un Tālo austrumu, kā arī Latīņamerikas valstu kino. Filmas no mums visai attālajām kino teritorijām saņēmušas arī lielāko starptautiskā konkursa žūrijas atzinību: labākā filma “Klejojošā meitene” (Wandering Girl) ir Kolumbijas un Francijas kopprodukcija, savukārt labākais režisors Jangs Vū-Jins (Jang Woo-Jin) un labākā aktrise Seo Jong-Hva (Seo Young-Hwa) pārstāv Dienvidkoreju ar filmu "Ziemas nakts".

Skatītāju un Ekumeniskās žūrijas balvu saņēma poļu režisora Adriāna Paneka filma "Vilkacis", kas žūrijasprāt ir satricinošs žanra paraugs, kur vēstījums un medijs ir vienlīdz svarīgi; filma, kas nekādi necentās manipulēt ar skatītāju, neskatoties uz sāpīgo un politiski jūtīgo tēmu.

"Vilkacis" attēlo cilvēku dabu ekstrēmās situācijās, kur latīņu teiciens "cilvēks cilvēkam vilks" vairs nav spēkā un kur to aizstāj lēnprātība, mīlestība un piedošana ienaidniekam.

Adriana Paneka filma, kas pirmajā acu uzmetienā atgādina klasisku trilleri ar šausmu elementiem, vēlāk kļūst tikpat divdabīga kā vilkacis.

 
***
7. decembra raidījumu "Piejūras klimats" pilnā apjomā aicinām klausīties šeit!