12. oktobrī ar igauņu režisora Rainera Sarneta absurda komēdiju “Neredzamā cīņa” tika atklāts jau desmitais Rīgas Starptautiskais kino festivāls. Nozīmīga un gaidīta festivāla sastāvdaļa ir pašmāju kino veidotāju jaunāko darbu pirmizrādes, un 17. oktobrī pie skatītājiem nonāks režisora Aika Karapetjana jaunākā filma “Bezkaunīgie”.

Šis kamerstilā veidotais trilleris ar mistiskiem elementiem stāsta par dejotāju un horeogrāfi Helēnu, kura kopā ar savu ģimeni dodas atjaunot sava mirušā tēva entomologa māju. Izrādās, ka māju ir pārņēmuši dažādi kukaiņi, un cīņa pret tiem izgaismo samilzušas problēmas Helēnas un viņas vīra laulībā.

Filmas “Bezkaunīgie” scenārija autori ir Justīne Kļava un Aiks Karapetjans, operators - Jurģis Kmins, bet galvenajās lomās redzami Marta Grase, Didzis Jonovs, Gregors Laķis un Rūta Liepiņa. Par to, kā tapa “Bezkaunīgie”, kāpēc tajā tik nozīmīgu lomu spēlē tieši kukaiņi un kā izveidot jaudīgu mazbudžeta kino, stāsta studijas viesi - režisors Aiks Karapetjans un Helēnas lomas atveidotāja - aktrise Marta Grase. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.