1909. gada 28. februārī Amerikā pirmoreiz tika svinēta Nacionālā sieviešu diena, ko organizēja Amerikas sociālistiskā partija.

1910. gada augustā Kopenhāgenā Starptautiskās sociālistiskās sieviešu konferences ietvaros, amerikāņu sociālistu iedvesmotas, vācu aktīvistes Luīze Cīca un Klāra Cetkina ierosināja ik gadu atzīmēt Starptautisko sieviešu dienu, kuras galvenais mērķis būtu aktualizēt dzimumu līdztiesības, kā arī sieviešu balstiesības vēlēšanās. 1914. gadā Vācijā pirmoreiz Starptautiskā sieviešu diena notika 8. martā, dienā, kad to svinam joprojām.

Šogad mums ir iespēja šo dienu atzīmēt patiesi kinematogrāfiski: "Kino Bize" no 8. līdz 10. martam notiks F-Rated filmu dienas, kuru ietvaros tiks izrādītas sieviešu režisoru filmas, sākot no animācijas līdz dokumentālajām un spēlfilmām.

Programmā redzēsim arī nesen kā pirmizrādīto Alises Zariņas filmu “Blakus”.

Savukārt filmu dienu atklāšanā - Nīnas Peilijas animācijas filma "Sedermazohisms", animēts popūrijs par tradicionālajām Pashas svētku svinībām, kurās tiek lasīts Seders – stāsts par to, kā izraēlieši atbrīvojās no Ēģiptes verdzības, tomēr filmas virstēma ir cilvēces pirmās dievības – Lielās Mātes stāsts.

Sieviešu dienas noskaņās uz sarunu aicinām filmas "Blakus" režisori Alisi Zariņu, kā arī F-Rated filmu dienu veidotājas Ievu Langi un Ievu Viesi-Viguli.