Nupat kā uz kinoekrāniem Latvijā ir iznākusi vācu režisora Dominika Grāfa filma “Fabians jeb gājiens pie suņiem”, kas negaidīti ieguvusi precīza laikmeta komentāra dimensiju. Tā veidota pēc pasaulslavenā bērnu grāmatu autora Ēriha Kestnera vienīgā romāna pieaugušajiem "Fabians jeb kāda morālista stāsts” motīviem. Filmas darbība norisinās Veimāras republikā 1931. gada vasarā, kad Berlīne griežas naktsdzīves virpulī kā iereibusi bordeļa madāma, kamēr uz ielām sāk pavīdēt nacionālsociālistu partijas aģitācijas plakāti.

Kestners šo savu romānu rakstījis, veidojot to drīzāk kā scenāriju, ne romānu, tiecoties pēc kinematogrāfiskas formas. Režisors Dominiks Grāfs šo pateicīgo materiālu ir prasmīgi pārkausējis laikmetīgā dzejā par mirkli pirms kara, mirkli, kurā pasaule jūk prātā un izriež uz āru visas savas tumšās un baudkārās oderes, teju fiziski sajūtot tuvojošos pasaules sabrukumu.

Uz sarunu par Ērihu Kestneru, Dominiku Grāfu, Jākobu Fabianu, par romāna un filmas kā arī 1931. un 2022. gada noskaņu sabiedrībā satikšanās punktiem aicināti Žaņa Lipkes memoriāla muzeja direktoe Lolita Tomsone, RIGA IFF izplatīšanas departamenta vadītāja Paula Bērziņa un vēsturnieks Gustavs Strenga.