Februāris ir Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" mēnesis. Šogad laikposmā no 1. līdz 4. februārim mūs gaida divas pirmizrādes, nominēto filmu seansi kinoteātros "Splendid Palace" un "K.Suns", kā arī visā pasaulē pieejama filmu programma tiešsaistē.
2. februāra vakarā, sadarbībā ar studiju "Griffonmark", gaidāma pirmizrāde Reiņa Ūbeļa psiholoģiskajai šausmu filmai "Dragūni". Reinis ir režisors animācijas īsfilmai “Cerība dzīvot” (2017), kas tika apbalvota Brazīlijas starptautiskajā animācijas festivālā “Stop Motion”, spēles īsfilmai “Bezķermenis” (2021) un dokumentālajām īsfilmām “Valērijs ir mūžīgs” (2022), kā arī “Mans kaimiņš nosita manu kaķi” (2022), kas ieguva Nacionālo kino balvu kā labākā studentu filma. “Dragūni”, pilnmetrāžas filma, ar kuru Reinis absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju, ir saņēmusi “Lielā Kristapa” labākās debijas nomināciju. Šogad uz ekrāniem gaidāma arī viņa īsfilma “Manas ādas nolobīšanās”, kas tika izveidota papildus “Dragūniem”.
Filmas "Dragūni" notikumu centrā ir topošo vecāku, Pāvela un Sabīnes, nonākšana kādā veca meža ieskautā muižā, kurā saimnieko noslēpumainie Dragūnu dzimtas pārstāvji.
Pēc neveiksmīga mēģinājuma tikt no groteskā meža prom, abi atkal attopas muižā brīdī, kad Sabīnei ir sākušās dzemdības. Režisors atsaucas uz Viktorijas laikmeta un arī vēlāka perioda gotisko literatūru, šausmu stāstiem kā iedvesmas avotiem šīs filmas tapšanā. Tie ir Edgara Alana Po "Fakti mistera Valdemāra lietā"(1845), Šarlotes Pērkinsas Gilmenas jeb Stetsones “Dzeltenās tapetes” (1892) un Aldžernona Blekvuda “Vītoli”(1907), stāsti, kuros būtiska loma ir vides mijiedarbībai ar cilvēka psihes mehānismiem.
Raidījumā arī uzzinām vairāk par to, kas sagaida Nacionālās kino balvas apbalvošanas ceremonijas dalībniekus un skatītājus. Raidījuma viesi - ceremonijas režisors Matīss Kaža un filmas "Dragūni" režisors Reinis Ūbelis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X